|
www.speedrower.fora.pl Ogólnopolskie Forum Speedrowerowe
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sekretarz PFKS
Junior
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Centala
|
Wysłany: Pon 14:20, 10 Sty 2011 Temat postu: Komunikaty Biura Administracyjnego PFKS 2011 |
|
|
Bydgoszcz, dn. 2011-01-10
Komunikat Biura Administracyjnego PFKS nr 01/11
1. Zarząd Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych zwołuje na dzień 23.01.2011 Walne Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych.
Odbędzie się ono w budynku na terenie obiektów sportowych Zespołu Szkół nr 5 w Bydgoszczy, przy ul. Piwnika Ponurego 10, o godzinie:
- 12:00 – pierwszy termin
- 12:30 – drugi termin
Tak jak w latach ubiegłych, na każdym klubie spoczywa formalny obowiązek, jakim jest posiadanie dokumentu (aktualny odpis KRS lub innego rejestru) potwierdzającego osobowość prawną i reprezentację klubu, dokumentów tożsamości uczestników zebrania oraz dokument potwierdzający oddelegowanie uczestnika do reprezentacji klubu (dotyczy osób nie figurujących w KRS / innym rejestrze). Brak powyższego będzie skutkował uczestnictwem przedstawicieli Klubu w obradach wyłącznie z głosem doradczym (bez prawa udziału w głosowaniach – nie zostaną wręczone mandaty wyborcze).
Porządek obrad (uwagi można zgłaszać przed zebraniem, ew. w pkt. 5):
1. Otwarcie obrad.
2. Wybór Komisji Mandatowej.
3. Przyjęcie protokołu z pracy Komisji Mandatowej.
4. Wybór Prezydium Zebrania:
a. Przewodniczącego Zebrania
b. Zastępcy Przewodniczącego Zebrania
c. Sekretarza Zebrania
5. Przedstawienie i zatwierdzenie porządku obrad.
6. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
a. Przewodniczącego KUiW.
b. Sekretarza KUiW.
c. Członka KUiW.
7. Sprawozdania Zarządu PFKS za rok 2010.
8. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2010.
9. Dyskusja nad sprawozdaniami.
10. Rozpatrzenie odwołań od Uchwał Zarządu PFKS.
11. Dyskusja na temat określenia kierunków działania, celów i założeń Federacji na rok 2011.
12. Wolne wnioski.
13. Przyjęcie uchwał i wniosków sporządzonych przez Komisję Uchwał i Wniosków.
14. Zamknięcie obrad.
W Walnym Zebraniu Delegatów PFKS uczestniczą:
• Członkowie Zarządu – 7 osób.
• Członkowie Komisji Rewizyjnej – 3 osoby.
• Po 3 przedstawicieli (niezależnie od ww. osób) klubów z: Torunia, Leszna, Gniezna, Żołędowa, Świętochłowic, Ostrowa, Zielonej Góry, Tarnowa, Bydgoszczy i Rawicza.
• Po 2 przedstawicieli klubów z: Mikołowa, Częstochowy, Rybnika, Katowic/Kalet i Rudy Śląskiej.
• Po 1 przedstawicielu klubów z: Krosna, Ponieca i Wrocławia.
• Członkowie honorowi PFKS.
• Członkowie wspierający – bez prawa głosu (ale z biernym prawem wyborczym – na zebraniach wyborczych).
2. Przypomina się, że Mistrzostwa Świata 2011 odbędą się w Edenton w USA (stan North Carolina) w terminie 17 – 25 kwietnia. W związku z tą imprezą podjęto pewne działania, by wystartowała w nich Reprezentacja Polski.
Przypomina się, iż Kierownikiem Reprezentacji Polski na MŚ 2011 został kol. Krzysztof Niedzielski i to on będzie koordynował wszelkie działania.
Wszelkie kolejne ustalenia będą podawane na bieżąco.
3. W poprzednich komunikatach została podana informacja, iż sympozja sędziowskie odbędą się w okręgach, ale z udziałem BA i CKS.
W porozumieniu z koordynatorami zostało ustalone, iż takowe dla Okręgu Południowego i Centralnego odbędą się w ostatni weekend lutego (26 – 27.02.2011): sobota – Świętochłowice, niedziela – Ostrów; godziny i miejsca zostaną podane w terminie późniejszym.
Termin dla Okręgu Północnego nie został jeszcze ustalony.
4. Przypomina się informację, że zawody o DMP (mecze ligowe) będą rozgrywane jako turnieje szesnastobiegowe (14 + 2 nominowane).
Ustalenia związane ze szczegółowymi zasadami rozgrywania spotkania:
a. Bez zmian obowiązują kolory kasków: gospodarze – czerwony i niebieski, goście – żółty i biały.
b. Drużyny nadal liczą maksymalnie 10 zawodników – oznaczonych numerami 1 – 10.
c. Pozostaje bez zmian minimalna regulaminowa liczba zawodników w zespole – 5 (w tym co najmniej 1 junior). Również bez zmian pozostają zasady związane z brakiem „pełnej siódemki”:
i. Wszystkich zawodników należy rozstawić z numerami 1 – 7.
ii. W miejsce „pustego numeru” nie może wystartować żaden inny zawodnik (np. rezerwa taktyczna; zawodnicy z numerami 1 – 7 nie mają możliwości startu w ramach rezerwy zwykłej).
d. Numery juniorów – także bez zmian: 6 i 7.
e. Tabela biegowa:
BIEG tor A tor B tor C tor D
I n 6 b 6 c 7 ż 7
II ż 1 c 1 b 2 n 2
III ż 3 c 3 b 4 n 4
IV c 5 ż 5 n 6 b 6
V n 7 b 7 c 3 ż 3
VI b 2 n 2 ż 5 c 5
VII b 4 n 4 ż 1 c 1
VIII b 6 n 6 ż 7 c 7
IX c 3 ż 1 n 4 b 2
X c 1 ż 3 n 2 b 4
XI ż 5 n 7 b 6 c 3
XII b 7 c 5 ż 3 n 6
XIII n 4 b 2 c 1 ż 5
XIV n 2 b 4 c 5 ż 1
XV ż c b n
XVI c ż n b
f. W wyścigach 1 – 14 zawodnicy z numerami 1 – 7 mają planowe 4 biegi, poza którymi mają prawo do jednego dodatkowego startu w ramach rezerwy taktycznej.
g. Zawodnicy rezerwowi (8 – 10) w biegach 1 – 14 mają prawo startu w 4 wyścigach w ramach rezerwy zwykłej, nie ma możliwości startu w ramach rezerwy taktycznej. Jeśli wśród rezerwowych jest junior, to ma prawo zastąpić juniora z numerem 6 i 7.
h. Każdy z 10 zawodników ma prawo do jednego startu w wyścigach nominowanych, z zastrzeżeniem, że w biegu 15 nie może wystartować 2 najlepszych, pod względem zdobyczy punktowej, zawodników z numerami 1 – 7.
i. Zgodnie z punktami ‘f’ i ‘g’ – maksymalna ilość biegów, w których zawodnik może wystartować, to 6 dla zawodników z numerami 1 – 7 i 5 dla rezerwowych (numery 8 – 10).
4. Przypomina się, po raz kolejny, o zgłaszaniu się chętnych do pomocy w promocji speedrowera – patrz komunikat BA-21-10, pkt 2 a. (niestety, jak na razie – brak jakiegokolwiek odzewu); ważniejsze fragmenty tego punktu:
... Ustalono, iż zostanie przygotowana płyta CD / DVD (informująca o naszej dyscyplinie, a także do niej zachęcająca), która zostanie rozesłana do instytucji rządowych (np. na szczebel Ministerstwa Sportu) czy związków sportowych (głównie związanych z kolarstwem; związki powiązane ze sportami motorowymi, z różnych względów, nie są zainteresowane speedrowerem – dawniej już podejmowano takie próby).
Wstępne prace nad nią zostaną przeprowadzone w Polsce, następnie materiał zostanie przesłany na „Wyspy”, gdzie zostanie uzupełniony. Następnie wróci do nas w celu „obróbki końcowej”.
Oczekujemy na osoby chętne do pomocy przy jej tworzeniu (głównie – dobrze znające wszelkie użyteczne techniki komputerowe, jednakże żadna chęć pomocy nie zostanie odrzucona). Z ramienia PFKS do tego zadania został oddelegowany Arkadiusz Słysz i to niego należy zgłaszać wszelkie propozycje (pomocy oraz merytoryczne [wstępnie ustalono, iż na płycie powinny się znaleźć fragmenty materiałów video z zawodów speedrowerowych, teksty na temat historii i regulaminów]) ...
... Przedstawiciele Federacji Brytyjskiej przekazali informacje o jakiejś działalności na Ukrainie, przy ośrodku żużlowym w Równem (w związku z tym miejscem padła propozycja o wspólnym wyjeździe zawodników polskich i brytyjskich) oraz w Rosji (padło nazwisko żużlowca Sergieja Darkina, jako „organizatora/koordynatora” tych działań). Wskazano na zainteresowanie Czechów (jakiś czas temu Polskę obiegła informacja o artykule na temat speedrowera w czeskim sportowym „piśmie internetowym”) oraz Słowaków.
W tym miejscu Zarząd PFKS kieruje apel (głównie – ze względów topograficznych – do klubów z południa i południowego wschodu) o wszelkie informacje – te prosimy kierować do BA – na temat działalności czy Waszych kontaktów z przedstawicielami speedrowera w krajach ościennych; a może są chętni do nawiązania takich kontaktów, czekamy na wszelkie informacje i propozycje ...
Maciej Laskowski
Sekretarz BA
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sekretarz PFKS
Junior
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Centala
|
Wysłany: Śro 22:48, 26 Sty 2011 Temat postu: |
|
|
Bydgoszcz, dn. 2011-01-26
Komunikat Biura Administracyjnego PFKS nr 02/11
1. Dnia 23.01.2011 odbyło się w Bydgoszczy Walne Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych. Jest to najwyższa władza Federacji. Niestety jest wiele osób, które na każdym kroku podkreślają, iż mają na sercu „dobro polskiego speedrowera”, a udziału w organie decyzyjnym (jakim jest Walne Zebranie) nie biorą udziału. Komentarze i uwagi pozostawia się czytającym.
W tegorocznym Walnym Zebraniu Delegatów uczestniczyli przedstawiciele klubów z: Bydgoszczy, Częstochowy, Gniezna, Kalet, Ostrowa, Świętochłowic, Torunia i Żołędowa.
2. Przypomina się, że Mistrzostwa Świata 2011 odbędą się w Edenton w USA (stan North Carolina) w terminie 17 – 25 kwietnia.
Przypomina się, iż Kierownikiem Reprezentacji Polski na MŚ 2011 jest kol. Krzysztof Niedzielski i to on koordynuje wszelkie działania, zarówno przed wylotem (dlatego po wszelkie informacje należy się zgłaszać bezpośrednio do niego: [link widoczny dla zalogowanych]), jak również na miejscu – w tym odpowiedzialność za reprezentację i jej wynik sportowy. WSZYSCY polscy zawodnicy uczestniczący w MŚ podlegają jego jurysdykcji.
Ponieważ jest kilka kwestii formalnych (zgłoszenia udziału w MŚ do ICSF, kwestia wiz [powinny zostać załatwione zbiorowo – również w tej sprawie należy się zwracać do ww.] czy informacji dla Kierownika o gotowości będących na miejscu zawodników do reprezentowania naszego kraju w konkretnych rozgrywkach) PFKS musi wiedzieć kto w MŚ będzie uczestniczył. Dlatego uprasza się kluby (ew. samych zawodników) o imienne listy wyjeżdżających do USA, w terminie do 5 lutego 2011 do godz. 23:59. Nie dotrzymanie tego terminu będzie skutkowało niepodaniem pełnej listy zawodników do ICSF, a start w MŚ na własną rękę jest niemożliwy.
Informuje się również, iż oficjalnym przedstawicielem PFKS na MŚ będzie, udający się do USA na koszt własny, Wiceprezes ds. organizacyjnych Marian Jóźwiak.
3. W poprzednich komunikatach została podana informacja, iż sympozja sędziowskie odbędą się w okręgach, ale z udziałem BA i CKS.
W porozumieniu z koordynatorami zostało ustalone, iż takowe dla Okręgu Południowego i Centralnego odbędą się w ostatni weekend lutego (26 – 27.02.2011): sobota – Świętochłowice (godzina i miejsce zostanie podane w terminie późniejszym), niedziela, godz. 11:00 – Ostrów (salka przy parafii Miłosierdzia Bożego, przy ul. Limanowskiego 40 – formalnej siedzibie klubu PKS Wiraż).
Termin dla Okręgu Północnego nie został jeszcze ustalony.
4. Podczas niedzielnego spotkania zostało postawione zapytanie o możliwość organizacji kolejnej edycji kursu instruktora sportu speedrowerowego. W związku z tym podaje się następujące informacje:
a. Możliwość jest zawsze, ale pod kilkoma warunkami:
• Każde tego rodzaju przedsięwzięcie musi się odbywać pod nadzorem PFKS.
• Należy zebrać grupę minimum 15 osób z co najmniej średnim wykształceniem (wymagania dotyczące ilości i wykształcenia wynikają z zarządzeń Polskiej Akademii Sportu, formalnie przeprowadzającej kurs, oraz przepisów państwowych).
• Część ogólną (warunek dopuszczenia do części specjalistycznej – konkretnej dyscypliny) można „zrobić” równolegle: materiały udostępniane są uczestnikom drogą elektroniczną, a egzamin tejże części odbywa się w trakcie kursu (po wcześniejszej umowie z PAS – na miejsce przybywa egzaminator i takowy przeprowadza).
• Zajęcia z części specjalistycznej mają prawo prowadzić instruktorzy sportu speedrowerowego, którzy uprawnienia zdobyli podczas pierwszego takiego kursu (lista została podana w komunikacie – w lipcu 2010).
b. Taki kurs może się odbyć w dowolnym miejscu w Polsce – logistyczne kwestie jego przeprowadzenia (instruktorzy w większości wywodzą się z „Północy”) można wspólnymi siłami ustalić.
c. Wyrażono chęci organizacji kursu w granicach Okręgu Południowego. Chętni do uczestniczenia w nim proszeni są o kontakt z kol. Grzegorzem Gaborem – on koordynuje całość tego przedsięwzięcia. Jest to rozwiązanie wyjątkowe, gdyż całość działań szkoleniowych (zarówno zawodniczych jak i instruktorskich) powinien być prowadzony przez, powołany w tych celach, Wydział Szkolenia – a ten, po raz kolejny, wykazuje brak jakiejkolwiek aktywności w zadaniach jemu przypisanych.
d. Jeśli byłoby zapotrzebowanie organizacji w innych częściach kraju (oczywiście zgodnie z wymaganiami wymienionymi w ppkt. a) uprasza się o kontakt z BA.
5. Na Walnym Zebraniu oraz na towarzyszącym mu zebraniu Zarządu PFKS zostały podjęte pewne kwestie związane z kalendarzem oraz rozgrywkami ligowymi:
a. Uchwalono korektę kształtu ligi (z nieoficjalnych informacji wynika, że na sezon 2011 zmiana nie będzie rzutować): rozgrywki „w grupach” zostają przeprowadzone, gdy zgłosi się już 10, a nie jak wcześniej podawano 11 drużyn (klucz podziału bez zmian). W przypadku 9, lub mniej zespołów – jedna liga / grupa rozgrywkowa; wyjaśnienie: w przypadku 9 a 10 drużyn – zmiana tylko pozornie nic niewnosząca, bo i tak pozostaje 18 terminów, ale KAŻDA drużyna ma dwie kolejki wolne, bo pauzuje.
b. Uwagi dotyczące kalendarza:
• Kryterium Asów zostało zaplanowane na dzień 26 marca 2011 (w przeddzień pierwszej kolejki DMP). Odbędzie się ono tylko wówczas, jeśli znajdzie się klub chętny do organizacji imprezy.
• W kalendarzu nie zostały ujęte IMPW i IMPKobiet. Czekamy na zgłoszenia klubów chętnych organizacji tychże imprez – „przy okazji” innych już przydzielonych (jako impreza/y towarzysząca).
• Na chętnych organizacji ww. trzech imprez czekamy do 13 lutego 2011 do godz. 23:59. W przypadku braku chętnych – imprezy te nie odbędą się.
• Na dzień 30 kwietnia 2011 został zaplanowany w Lesznie, „przy okazji” pierwszego turnieju SGP (żużlowe IMŚ w cyklu Grand Prix), test-mecz Polska – Wielka Brytania, zgodnie z ustaleniami z lipcowego zebrania ICSF, już w komunikatach podawanymi.
• Jest szansa na drugi taki test-mecz „przy okazji” ostatniego turnieju SGP w Gorzowie. Czekamy na odpowiedź strony brytyjskiej na zmianę miejsca rozegrania meczu (jak wiadomo w Gorzowie, na chwilę obecną, nie ma ośrodka speedrowerowego).
• Termin SGP w Toruniu nie odpowiada stronie brytyjskiej – w tym terminie mają wysokiej rangi zawody „u siebie”.
• Po uzyskaniu zgłoszeń do DMP prawdopodobnie nastąpi korekta (wykreślenie dwóch terminów) kalendarza ligowego; na pewno nastąpi zmiana terminu finału IMPMc zaplanowanego na dzień 15 sierpnia 2011 w Świętochłowicach – na wniosek gospodarza.
• Ostateczny kształt kalendarza zostanie podany około połowy lutego 2011, z powodów:
• Ostatecznego ustalenia kształtu rozgrywek ligowych (podział / jego brak na grupy) wraz z losowaniem „pozycji startowych”.
• Powyższe wiąże się z ilością terminów oraz możliwością przeniesienia IMPMc – patrz wyżej.
• Wpisania (?) w kalendarz KA, IMPW, IMPKobiet – patrz wyżej.
• Podania przez Okręg Centralny terminarza swoich rozgrywek DMO (rozgrywki obowiązkowe dla wszystkich biorących udział w DMP – uchwała z lipca 2010, podawana niejednokrotnie w komunikatach), D i IMJO (el. D i IMPJ), IMO (el. IMP) i innych, jeśli takowe chcą przeprowadzić.
• Oczekiwania na odpowiedź strony brytyjskiej dotyczącej ewentualności październikowego test-meczu Polska – Wielka Brytania (patrz wyżej) – w przypadku akceptacji jednej z naszych propozycji może nastąpić korekta terminu DMPJ i / lub jednej z rund DMP.
6. Przypomina się o zgłoszeniach do rozgrywek w roku 2011:
a. Termin zgłoszeń klubów do rozgrywek pozostaje bez zmian – 31 stycznia 2011. Zgłoszenie powinno zawierać:
• Druk zgłoszeniowy ZG-1.
• Aktualny (takowy jest ważny trzy miesiące) odpis KRS / innego rejestru – potwierdzający osobowość prawną i sposób reprezentacji klubu.
• Obowiązek corocznego przedstawiania takowego dokumentu przy zgłaszaniu do rozgrywek, zostanie dopisany do RSS.
• Do BA wystarczy przekazać kopię / skan dokumentu.
• Kluby z Bydgoszczy, Kalet, Świętochłowic i Torunia już ten obowiązek wypełniły zostawiając kopie swoich dokumentów podczas Walnego Zebrania; podpowiedź: zamiast okazywać dokument podczas Walnego Zebrania (bo taki wymóg również pozostaje) sugeruje się przygotować i pozostawić, dla BA, jego kopię.
Uwaga techniczna i jednocześnie prośba do klubów: jeżeli zgłoszenie zostaje wysyłane pocztą, to proszę o taką informację drogą elektroniczną (by uniknąć nieporozumień, takich jak w ubiegłym roku z drużyną ze Świętochłowic – zgłoszenie zostało wysłane w terminie, a poczta dostarczyła je ok. 10 lutego).
• Uwaga dotycząca druku ZG-1 (w przypadku kolejnych niedociągnięć w tych kwestiach kluby zostaną poproszone o uzupełnienia – z bardzo krótkim terminem realizacji pod groźbą niedopuszczenia do rozgrywek): mało kto dokładnie i całościowo wypełnia pkt. 2 (wskazanie sposobu reprezentacji klubu i osób odpowiedzialnych za „elektroniczny kontakt” klubu z BA) – niestety z braku wiedzy PFKS, spowodowanej niepodaniem tych informacji, wynika w trakcie sezonu najwięcej nieporozumień i niepotrzebnych wzajemnych pretensji.
b. Zgłoszenia zawodników:
• Kopie kontraktów – bez zmian, do KZiL w Gnieźnie.
• Druk zgłoszeniowy ZG-2 do BA.
• Termin powyższego – 1 marca 2011 (zgodny z RSS); w dwóch ostatnich latach (z inicjatywy KZiL i BA) ten termin był dłuższy, w tym, ze względu na rozpoczęcie rozgrywek w marcu, należy zachować regulaminowy.
c. Nastąpiły drobne korekty w drukach ZG-1 (została dodana rubryka na wpisanie adresu toru / stadionu z ew. dodaniem informacji potrzebnych do programowania urządzeń GPS) i ZG-2 (dodano rubrykę na wyodrębnienie młodzieżowców – zawodników w wieku 19-23). „Nowe” druki ZG-1 i ZG-2 stanowią załącznik do niniejszego komunikatu. Jeżeli jakiś klub już wysłał zgłoszenie na „starych drukach”, zostanie ono przyjęte, pod warunkiem podanym w ppkt. b.
d. Przypomina się, iż jednym z warunków dopuszczenia do rozgrywek w sezonie 2011 jest brak zobowiązań finansowych, zarówno wobec PFKS, jak i innych podmiotów w niej zrzeszonych. Takowe klubom zostaną przypomniane (!) indywidualnie.
e. Warunkiem dopuszczenia do zawodów na danym torze jest ważna licencja toru. Uprasza się kluby o sprawdzenie „czasowości” swoich licencji i zwrócenie się, jeśli zajdzie taka potrzeba, w porę do KZiL o jej przedłużenie. Powyższe obowiązuje również kluby, które mając ważną licencję dokonały przebudowy toru.
f. Przypomina się, iż składając do KZiL jakiekolwiek wnioski licencyjne, należy dołączyć dowód/ody wpłaty za wnioskowany dokument – zgodnie z dotychczasowym cennikiem.
7. Przypomina się informację, że zawody o DMP (mecze ligowe) będą rozgrywane jako turnieje szesnastobiegowe (14 + 2 nominowane).
Ustalenia związane ze szczegółowymi zasadami rozgrywania spotkania:
a. Bez zmian obowiązują kolory kasków: gospodarze – czerwony i niebieski, goście – żółty i biały.
b. Drużyny nadal liczą maksymalnie 10 zawodników – oznaczonych numerami 1 – 10.
c. Pozostaje bez zmian minimalna regulaminowa liczba zawodników w zespole – 5 (w tym co najmniej 1 junior). Również bez zmian pozostają zasady związane z brakiem „pełnej siódemki”:
i. Wszystkich zawodników należy rozstawić z numerami 1 – 7.
ii. W miejsce „pustego numeru” nie może wystartować żaden inny zawodnik (np. rezerwa taktyczna; zawodnicy z numerami 1 – 7 nie mają możliwości startu w ramach rezerwy zwykłej).
d. Numery juniorów – także bez zmian: 6 i 7.
e. Tabela biegowa:
BIEG tor A tor B tor C tor D
I n 6 b 6 c 7 ż 7
II ż 1 c 1 b 2 n 2
III ż 3 c 3 b 4 n 4
IV c 5 ż 5 n 6 b 6
V n 7 b 7 c 3 ż 3
VI b 2 n 2 ż 5 c 5
VII b 4 n 4 ż 1 c 1
VIII b 6 n 6 ż 7 c 7
IX c 3 ż 1 n 4 b 2
X c 1 ż 3 n 2 b 4
XI ż 5 n 7 b 6 c 3
XII b 7 c 5 ż 3 n 6
XIII n 4 b 2 c 1 ż 5
XIV n 2 b 4 c 5 ż 1
XV ż c b n
XVI c ż n b
f. W wyścigach 1 – 14 zawodnicy z numerami 1 – 7 mają planowe 4 biegi, poza którymi mają prawo do jednego dodatkowego startu w ramach rezerwy taktycznej.
g. Zawodnicy rezerwowi (8 – 10) w biegach 1 – 14 mają prawo startu w 4 wyścigach w ramach rezerwy zwykłej, nie ma możliwości startu w ramach rezerwy taktycznej. Jeśli wśród rezerwowych jest junior, to ma prawo zastąpić juniora z numerem 6 i 7.
h. Każdy z 10 zawodników ma prawo do jednego startu w wyścigach nominowanych, z zastrzeżeniem, że w biegu 15 nie może wystartować 2 najlepszych, pod względem zdobyczy punktowej, zawodników z numerami 1 – 7.
i. Zgodnie z punktami ‘f’ i ‘g’ – maksymalna ilość biegów, w których zawodnik może wystartować, to 6 dla zawodników z numerami 1 – 7 i 5 dla rezerwowych (numery 8 – 10).
8. Przypomina się, po raz kolejny, o zgłaszaniu się chętnych do pomocy w promocji speedrowera – patrz komunikat BA-21-10, pkt 2 a. (niestety, jak na razie – brak jakiegokolwiek odzewu); ważniejsze fragmenty tego punktu:
... Ustalono, iż zostanie przygotowana płyta CD / DVD (informująca o naszej dyscyplinie, a także do niej zachęcająca), która zostanie rozesłana do instytucji rządowych (np. na szczebel Ministerstwa Sportu) czy związków sportowych (głównie związanych z kolarstwem; związki powiązane ze sportami motorowymi, z różnych względów, nie są zainteresowane speedrowerem – dawniej już podejmowano takie próby).
Wstępne prace nad nią zostaną przeprowadzone w Polsce, następnie materiał zostanie przesłany na „Wyspy”, gdzie zostanie uzupełniony. Następnie wróci do nas w celu „obróbki końcowej”.
Oczekujemy na osoby chętne do pomocy przy jej tworzeniu (głównie – dobrze znające wszelkie użyteczne techniki komputerowe, jednakże żadna chęć pomocy nie zostanie odrzucona). Z ramienia PFKS do tego zadania został oddelegowany Arkadiusz Słysz i to niego należy zgłaszać wszelkie propozycje (pomocy oraz merytoryczne [wstępnie ustalono, iż na płycie powinny się znaleźć fragmenty materiałów video z zawodów speedrowerowych, teksty na temat historii i regulaminów]) ...
... Przedstawiciele Federacji Brytyjskiej przekazali informacje o jakiejś działalności na Ukrainie, przy ośrodku żużlowym w Równem (w związku z tym miejscem padła propozycja o wspólnym wyjeździe zawodników polskich i brytyjskich) oraz w Rosji (padło nazwisko żużlowca Sergieja Darkina, jako „organizatora/koordynatora” tych działań). Wskazano na zainteresowanie Czechów (jakiś czas temu Polskę obiegła informacja o artykule na temat speedrowera w czeskim sportowym „piśmie internetowym”) oraz Słowaków.
W tym miejscu Zarząd PFKS kieruje apel (głównie – ze względów topograficznych – do klubów z południa i południowego wschodu) o wszelkie informacje – te prosimy kierować do BA – na temat działalności czy Waszych kontaktów z przedstawicielami speedrowera w krajach ościennych; a może są chętni do nawiązania takich kontaktów, czekamy na wszelkie informacje i propozycje ...
Maciej Laskowski
Sekretarz BA
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sekretarz PFKS
Junior
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Centala
|
Wysłany: Śro 0:38, 09 Lut 2011 Temat postu: |
|
|
Bydgoszcz, dn. 2011-02-08
Komunikat Biura Administracyjnego PFKS nr 03/11
1. Przypomina się, że Mistrzostwa Świata 2011 odbędą się w Edenton w USA (stan North Carolina) w terminie 17 – 25 kwietnia.
Przypomina się, iż Kierownikiem Reprezentacji Polski na MŚ 2011 jest kol. Krzysztof Niedzielski i to on koordynuje wszelkie działania, zarówno przed wylotem (dlatego po wszelkie informacje należy się zgłaszać bezpośrednio do niego: [link widoczny dla zalogowanych]), jak również na miejscu – w tym odpowiedzialność za reprezentację i jej wynik sportowy. WSZYSCY polscy zawodnicy uczestniczący w MŚ podlegają jego jurysdykcji.
Wbrew wcześniejszej deklaracji wyjazdu na MŚ (i reprezentowania PFKS) na koszt własny, Wiceprezes Marian Jóźwiak oświadczył (dwa dni po złożonej deklaracji), iż do USA się nie wybiera, motywując decyzję powodami osobistymi.
Minął termin zgłoszeń zawodników do MŚ. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią – nie ma możliwości (pod groźbą konsekwencji dyscyplinarnych) startu w MŚ „na własną rękę”.
Zgłosili się następujący zawodnicy (lista ta zostanie przekazana do ICSF jako zgłoszenie zawodników ze strony PFKS):
Klub z Leszna zgłosił Marcina Szymańskiego i Macieja Ganczarka;
Klub z Torunia: Marcina Paradzińskiego, Łukasza Nowackiego, Rafała Dulińskiego, Przemysława Binkowskiego i Pawła Cegielskiego;
Klub z Kalet: Roberta Bandosza, Michała Zielińskiego (junior), Piotra Kudera, Macieja Jagiełło, Piotra Pluczyńskiego i Rafała Pigonia;
Klub z Częstochowy: Tomasza Włodarczyka, Dominika Rycharskiego, Daniela Ordona i Pawła Rajczyka (junior);
Klub z Żołędowa: Patryka Piechotę (junior);
Oraz zgłoszenie indywidualne zawodnika Michała Rodzenia.
Ponadto kluby z Torunia i Kalet będą wspierane przez swoich opiekunów – odpowiednio Ireneusza Kuśnierkiewicza i Stanisława Krystkiewicza.
2. W poprzednich komunikatach została podana informacja, iż sympozja sędziowskie odbędą się w okręgach, ale z udziałem BA i CKS.
Zostało ustalone, iż takowe dla Okręgu Południowego i Centralnego odbędą się w ostatni weekend lutego (26 – 27.02.2011): sobota, godz. 14:00 – Świętochłowice (siedziba OSiR „Skałka”, przy ulicy Bytomskiej 40), niedziela, godz. 11:00 – Ostrów (salka przy parafii Miłosierdzia Bożego, przy ul. Limanowskiego 40 – formalnej siedzibie klubu PKS Wiraż).
Termin dla Okręgu Północnego nie został jeszcze ustalony.
3. Przypomina się, iż na ostatnim spotkaniu ICSF (w Lesznie, podczas ME 2010) ustalono, iż regulaminy krajowe nie mogą być sprzeczne z międzynarodowym.
Informuje się, że prace nad możliwością podania do wiadomości regulaminu międzynarodowego w języku polskim zostały zakończone. Orginał został przetłumaczony (w tym miejscu BA składa bardzo serdeczne podziękowania kol. Robertowi Bandoszowi, który się tej czynności podjął), a następnie „poddany obróbce językowej” (włącznie z profesorską konsultacją językoznawczą), tak, by był jak najbardziej czytelny.
Prace nad RSS jeszcze trwają, ale kwestie objęte Regulaminem Międzynarodowym JUŻ należy uznać za obowiązujące. Aby się z nim zapoznać, Regulamin Międzynarodowy stanowi załącznik do niniejszego komunikatu.
W roku 2000 Zarząd PTS (ówczesnego organu kierującego polskim speedrowerem) wydał RSS w formie książeczkowej; podobne plany ma, na niedaleką przyszłość, Zarząd PFKS. Znajdowała się w nim „Część III”, która zawierała wszystkie schematy, wg których rozgrywano wszelkie zawody. Informuje się, iż obecnie taka „część RSS” również została opracowana – są to schematy, które będą obowiązywać w polskim speedrowerze. „RSS cz3” (robocza nazwa tej składowej RSS) również stanowi załącznik do komunikatu.
Informacja dodatkowa dla forumowiczów:
Nie będę w tym miejscu wklejał załączników.
Zakładam osobny wątek na regulaminy, w którym umieszczam regulamin międzynarodowy, a z czasem wkleję kolejne części RSS po ich końcowym opracowaniu.
4. Powtarza się informację, iż wyrażono chęć organizacji kursu instruktora sportu speedrowerowego w granicach Okręgu Południowego. Chętni do uczestniczenia w nim proszeni są o kontakt z kol. Grzegorzem Gaborem – on koordynuje całość tego przedsięwzięcia. Jeśli byłoby zapotrzebowanie organizacji w innych częściach kraju uprasza się o kontakt z BA (zachowując warunki podane w poprzednim komunikacie).
5. Pomimo kolejnych apeli, do tej pory nie wpłynął do BA regulamin DMO oraz kalendarz imprez okręgowych Okręgu Centralnego.
Ponieważ udział w DMO jest warunkiem przystąpienia do DMP, podaje się do wiadomości, iż jeżeli do 13 lutego 2011, do godz. 23:59 takowe nie wpłyną nastąpi wykluczenie wszystkich zespołów Okręgu Centralnego z rozgrywek DMP.
6. Również do 13 lutego 2011, do godz. 23:59 jest możliwość zgłoszenia chęci organizacji Kryterium Asów (na otwarcie sezonu) i IMPW; wolę organizacji IMPKobiet wstępnie zgłosił klub ze Świętochłowic, oczekuje się propozycji terminu.
7. Przypomina się, po raz kolejny, o zgłaszaniu się chętnych do pomocy w promocji speedrowera – patrz komunikat BA-21-10, pkt 2 a. (niestety, jak na razie – odzew jest wręcz symboliczny); ważniejsze fragmenty tego punktu:
... Ustalono, iż zostanie przygotowana płyta CD / DVD (informująca o naszej dyscyplinie, a także do niej zachęcająca), która zostanie rozesłana do instytucji rządowych (np. na szczebel Ministerstwa Sportu) czy związków sportowych (głównie związanych z kolarstwem; związki powiązane ze sportami motorowymi, z różnych względów, nie są zainteresowane speedrowerem – dawniej już podejmowano takie próby).
Wstępne prace nad nią zostaną przeprowadzone w Polsce, następnie materiał zostanie przesłany na „Wyspy”, gdzie zostanie uzupełniony. Następnie wróci do nas w celu „obróbki końcowej”.
Oczekujemy na osoby chętne do pomocy przy jej tworzeniu (głównie – dobrze znające wszelkie użyteczne techniki komputerowe, jednakże żadna chęć pomocy nie zostanie odrzucona). Z ramienia PFKS do tego zadania został oddelegowany Arkadiusz Słysz i to niego należy zgłaszać wszelkie propozycje (pomocy oraz merytoryczne [wstępnie ustalono, iż na płycie powinny się znaleźć fragmenty materiałów video z zawodów speedrowerowych, teksty na temat historii i regulaminów]) ...
... Przedstawiciele Federacji Brytyjskiej przekazali informacje o jakiejś działalności na Ukrainie, przy ośrodku żużlowym w Równem (w związku z tym miejscem padła propozycja o wspólnym wyjeździe zawodników polskich i brytyjskich) oraz w Rosji (padło nazwisko żużlowca Sergieja Darkina, jako „organizatora/koordynatora” tych działań). Wskazano na zainteresowanie Czechów (jakiś czas temu Polskę obiegła informacja o artykule na temat speedrowera w czeskim sportowym „piśmie internetowym”) oraz Słowaków.
W tym miejscu Zarząd PFKS kieruje apel (głównie – ze względów topograficznych – do klubów z południa i południowego wschodu) o wszelkie informacje – te prosimy kierować do BA – na temat działalności czy Waszych kontaktów z przedstawicielami speedrowera w krajach ościennych; a może są chętni do nawiązania takich kontaktów, czekamy na wszelkie informacje i propozycje ...
Maciej Laskowski
Sekretarz BA
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Sekretarz PFKS dnia Śro 16:23, 23 Lut 2011, w całości zmieniany 2 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sekretarz PFKS
Junior
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Centala
|
Wysłany: Pon 22:22, 14 Lut 2011 Temat postu: |
|
|
Witam wszystkich razem i każdego z osobna !!!
Ponieważ nie zdążę z wystarczającym wyprzedzeniem wydać komunikatu (a jest trochę spraw, które powinien objąć), proszę niniejszą informację traktować na równi z takowym.
Jak zapewne większość wie, do rozgrywek o DMP zgłosiło się jedenaście zespołów. Wynika z tego to, że całość zostanie podzielona na dwie grupy – z „klucza sportowego”, o którym niejednokrotnie była mowa.
Grupę A (pięciozespołową) tworzyć będą: DMP 2010 – drużyna z Torunia, czwarta drużyna ubiegłego sezonu – Żołędowo, szósta (mistrz I ligi) – Ostrów, ósma – Tarnów, na pozycję nr 10 zostanie dolosowany jeden z beniaminków.
Grupa B to (sześciozespołowa): 2-gie Leszno, 3-cie Gniezno, 5-te Świętochłowice, 7-ma (jako spadkowicz z ubiegłorocznej Ekstraligi) Zielona Góra, pozycje nr 9 i 11 zostaną dolosowane spośród beniaminków.
Beniaminkowie to: Częstochowa, Kalety i Mikołów (startujący na torze w Rybniku).
Z obu grup awans do trójstopniowego play-off, rozgrywanego systemem dwumeczów, uzyskają po cztery zespoły.
Kwestie „techniczne” przebiegu losowania:
Drogą losowania zostaną przypisane beniaminkom pozycje 9, 10 i 11 => w tym momencie będzie znany skład obu grup.
Zostaną rozlosowane „pozycje startowe” do rozpisania poszczególnych kolejek – wg systemu 5/6L (patrz RSS cz.3 – załączony do ostatniego komunikatu) dla obu grup; przeprowadzonym tak, by beniaminkowie pierwszą kolejkę jechali w roli gospodarza, a TSŻ, jako DMP w roli gościa.
Losowanie odbędzie się w najbliższy piątek – 18.02.2011 o godz. 17:00 w Bydgoszczy, w siedzibie BTS”S” przy ulicy Wiszniewskiego (zielony budynek obok toru).
Nadzór nad nim będą sprawować: Prezes PFKS – Janusz Bąk, Członkowie Zarządu PFKS, a także Członkowie Zarządu BTS”S”, który w sezonie 2011 nie bierze udziału w DMP.
Przeprowadzę je osobiście z pomocą 9-letniego Przemka Ziarnika (w ubiegłym roku już losował „ligi”, jak również grupy kwalifikacyjne na ME 2010).
Wszystkich chętnych do uczestnictwa w losowaniu serdecznie zapraszam.
Same wyniki tego losowania zostaną podane w piątek późnym wieczorem, w ten sam sposób jak niniejsza informacja.
Kalendarz – uzupełniony o pełną „rozpiskę” DMP – zostanie podany na początku przyszłego tygodnia.
Pozdrawiam serdecznie.
Maciej Laskowski – Sekretarz BA.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sekretarz PFKS
Junior
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Centala
|
Wysłany: Pią 22:57, 18 Lut 2011 Temat postu: |
|
|
Witam !!!
Zgodnie z zapowiedzią podaję wyniki dzisiejszego losowania DMP 2011.
Losowanie nadzorowała komisja w składzie: Prezes PFKS Janusz Bąk, Przewodniczący CKS PFKS Łukasz Bazelak oraz członkowie BTS”S” (nie startującego w DMP 2011): Michał Kastrau, Jakub Stykowski i Krzysztof Ziarnik. Obecni byli również członkowie Zarządu PFKS: Arkadiusz Słysz i Zbigniew Binkowski.
W pierwszym etapie rozlosowano beniaminków do obu grup. Do grupy A trafiła ekipa z Częstochowy, a do B: Kalety i Mikołów.
W drugim etapie rozlosowane zostały pozycje w poszczególnych grupach => te należy „wstawić w schemat” 5/6L (patrz RSS, cz.3 – załącznik do ostatniego komunikatu).
Wyniki tego losowania:
Grupa A: 1. Ostrów, 2. Żołędowo, 3. Częstochowa, 4. Toruń, 5. Tarnów;
Grupa B: 1. Gniezno, 2. Zielona Góra, 3. Mikołów, 4. Leszno, 5. Kalety, 6. Świętochłowice.
W załączniku fotka, by było widać kto losował.
Powyższa informacja zostanie powtórzona w najbliższym komunikacie, do którego zostanie również załączony całościowy kalendarz na rok 2011.
Pozdrawiam.
Maciej Laskowski – Sekretarz BA.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sekretarz PFKS
Junior
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Centala
|
Wysłany: Śro 12:56, 23 Lut 2011 Temat postu: |
|
|
Bydgoszcz, dn. 2011-02-23
Komunikat Biura Administracyjnego PFKS nr 04/11
1. Przypomina się, że Mistrzostwa Świata 2011 odbędą się w Edenton w USA (stan North Carolina) w terminie 17 – 25 kwietnia.
Przypomina się, iż Kierownikiem Reprezentacji Polski na MŚ 2011 jest kol. Krzysztof Niedzielski i to on koordynuje wszelkie działania, zarówno przed wylotem (dlatego po wszelkie informacje należy się zgłaszać bezpośrednio do niego: [link widoczny dla zalogowanych]), jak również na miejscu – w tym odpowiedzialność za reprezentację i jej wynik sportowy. WSZYSCY polscy zawodnicy uczestniczący w MŚ podlegają jego jurysdykcji.
Minął termin zgłoszeń zawodników do MŚ. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią – nie ma możliwości (pod groźbą konsekwencji dyscyplinarnych) startu w MŚ „na własną rękę”.
Lista zgłoszonych zawodników (podana w poprzednim komunikacie) została przekazana do ICSF.
2. W poprzednich komunikatach została podana informacja, iż sympozja sędziowskie odbędą się w okręgach, ale z udziałem CKS i BA (Łukasza Bazelaka i mojej skromnej osoby).
Takowe dla Okręgu Południowego i Centralnego odbędą się w najbliższy weekend (26 – 27.02.2011): sobota, godz. 14:00 – Świętochłowice (siedziba OSiR „Skałka”, przy ulicy Bytomskiej 40), niedziela, godz. 11:00 – Ostrów (salka przy parafii Miłosierdzia Bożego, przy ul. Limanowskiego 40 – formalnej siedzibie klubu PKS Wiraż).
Okręg Północny swoje sympozjum organizuje dnia 6 marca 2011.
3. Minął termin zgłoszeń do rozgrywek w roku 2011. Jak już było podawane – w DMP wystąpi 11 zespołów. Wyniki losowania zostały podane.
Na podstawie wcześniejszych ustaleń, wyników losowania oraz informacji podanych przez koordynatorów, dotyczących rozgrywek okręgowych, został sporządzony ostateczny kalendarz rozgrywek roku 2011 – stanowi załącznik do niniejszego komunikatu.
Info tylko na forum: nie wiem jak w czytelny sposób wkleić w tym tabelkę terminarza (takowy w pdf "poszedł" mailami); prośba do administratorów niniejszego: wrzućcie to (jak będzie taka potrzeba, to mogę dosłać w wordzie) na jakiegoś serwera i "dorzućcie" linka.
Info nieaktualne - ktoś już kalendarz umieścił pod linkiem: [link widoczny dla zalogowanych] - dzięki dla wrzucających.
4. Przypomina się warunki dopuszczenia klubu do rozgrywek:
4.1. Zgłoszenie do rozgrywek (ZG-1), do którego załącznikiem powinien być aktualny (takowy jest ważny 3 miesiące – wg przepisów państwowych) odpis KRS/innego rejestru (wymóg, który na PFKS nakłada ustawa o sporcie z 2010 roku). W tej kwestii wzywa się kluby do uzupełnienia braków (w terminie do 13.03.2011):
4.1.1. Ostrów: odpis rejestru !!! i informacje z pkt 2 ZG-1 – sposób reprezentacji klubu (o ile odpis rejestru tych informacji nie zawiera);
4.1.2. Zielona Góra: AKTUALNY odpis KRS;
4.1.3. Gniezno: informacje z pkt 2 ZG-1 – sposób reprezentacji klubu (w odpisie rejestru ta kwestia nie jest ujęta);
4.1.4. informacja dodatkowa (nikogo do niczego – poza ww. – niezobowiązująca): były kluby, które niezbyt jasno opisały sposób reprezentacji (Świętochłowice i Częstochowa), ale dostarczyły odpis KRS – a w nim te informacje są zawarte, a w innych rejestrach już niekoniecznie (np. w leszczyńskim jest to określone wyraźnie, a w np. w tarnowskim i gnieźnieńskim na ten temat nie ma żadnej informacji).
4.2. Uzupełnienie zaległości finansowych i opłata wpisowa na sezon 2011 – w terminie do 13 marca 2011.
4.2.1. Zaległości poszczególnych klubów nie podaję do wiadomości ogółu. Przypomnę je osobiście przedstawicielom klubów podczas sympozjów; jest możliwość wystawienia rachunków w formie odpowiadającej życzeniom. Wobec powyższego – proszę o wyznaczenie osoby (jeśli nie będzie na sympozjach przedstawicieli zarządów klubów) upoważnionej do takich rozmów.
4.2.2. Kwoty wpisowego:
4.2.2.1. dla klubów uczestniczących w DMP – 900 PLN (wobec obowiązku startu w DMO połączono opłaty za DMP i DMO);
4.2.2.2. dla klubów uczestniczących w DMO – 350 PLN;
4.2.2.3. dla klubów uczestniczących tylko w rozgrywkach okręgowych innych niż DMO i eliminacje D i IMPJ – 250 PLN;
4.2.2.4. już w roku poprzednim uchwalono wpisowe dla zawodników klubów nie startujących w DMP na pojedyncze zawody.
4.3. Zgłoszenie zawodników (ZG-2) i kopie umów kontraktowych do KZiL: [link widoczny dla zalogowanych] (sam druk również do BA) w terminie do 1 marca 2011.
5. Powtarza się informację, iż wyrażono chęć organizacji kursu instruktora sportu speedrowerowego w granicach Okręgu Południowego. Chętni do uczestniczenia w nim proszeni są o kontakt z kol. Grzegorzem Gaborem – on koordynuje całość tego przedsięwzięcia. Jeśli byłoby zapotrzebowanie organizacji w innych częściach kraju uprasza się o kontakt z BA (zachowując warunki podane komunikacie BA-02-11).
6. KZiL podaje listę zawodników, którzy na dzień dzisiejszy już uzyskali zgodę na starty zagraniczne:
w rozgrywkach ligowych „na wyspach”:
Łukasz Piszczek (Kalety) – w barwach Sheffield Stars i Norwich Stars,
Robert Bandosz (Kalety) – Edinburgh Falcons i Sheffield Stars,
Mateusz Szymczak (Leszno) – Horspath Hammers,
Grzegorz Głuchowski (Gniezno) – Poole CSC,
Paweł Kozłowski (Gniezno) – Sheffield Stars,
oraz:
Kamil Kapka i Rafał Baumgarten (obaj Tarnów) – zezwolenie na start w turnieju 13.03.2011 w Norwich.
7. Przypomina się, po raz kolejny, o zgłaszaniu się chętnych do pomocy w promocji speedrowera – patrz komunikat BA-21-10, pkt 2 a. (niestety, jak na razie – odzew jest wręcz symboliczny); ważniejsze fragmenty tego punktu:
... Ustalono, iż zostanie przygotowana płyta CD / DVD (informująca o naszej dyscyplinie, a także do niej zachęcająca), która zostanie rozesłana do instytucji rządowych (np. na szczebel Ministerstwa Sportu) czy związków sportowych (głównie związanych z kolarstwem; związki powiązane ze sportami motorowymi, z różnych względów, nie są zainteresowane speedrowerem – dawniej już podejmowano takie próby).
Wstępne prace nad nią zostaną przeprowadzone w Polsce, następnie materiał zostanie przesłany na „Wyspy”, gdzie zostanie uzupełniony. Następnie wróci do nas w celu „obróbki końcowej”.
Oczekujemy na osoby chętne do pomocy przy jej tworzeniu (głównie – dobrze znające wszelkie użyteczne techniki komputerowe, jednakże żadna chęć pomocy nie zostanie odrzucona). Z ramienia PFKS do tego zadania został oddelegowany Arkadiusz Słysz i to niego należy zgłaszać wszelkie propozycje (pomocy oraz merytoryczne [wstępnie ustalono, iż na płycie powinny się znaleźć fragmenty materiałów video z zawodów speedrowerowych, teksty na temat historii i regulaminów]) ...
... Przedstawiciele Federacji Brytyjskiej przekazali informacje o jakiejś działalności na Ukrainie, przy ośrodku żużlowym w Równem (w związku z tym miejscem padła propozycja o wspólnym wyjeździe zawodników polskich i brytyjskich) oraz w Rosji (padło nazwisko żużlowca Sergieja Darkina, jako „organizatora/koordynatora” tych działań). Wskazano na zainteresowanie Czechów (jakiś czas temu Polskę obiegła informacja o artykule na temat speedrowera w czeskim sportowym „piśmie internetowym”) oraz Słowaków.
W tym miejscu Zarząd PFKS kieruje apel (głównie – ze względów topograficznych – do klubów z południa i południowego wschodu) o wszelkie informacje – te prosimy kierować do BA – na temat działalności czy Waszych kontaktów z przedstawicielami speedrowera w krajach ościennych; a może są chętni do nawiązania takich kontaktów, czekamy na wszelkie informacje i propozycje ...
Maciej Laskowski
Sekretarz BA
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Sekretarz PFKS dnia Śro 16:25, 23 Lut 2011, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sekretarz PFKS
Junior
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Centala
|
Wysłany: Pią 9:17, 25 Mar 2011 Temat postu: |
|
|
Bydgoszcz, dn. 2011-03-25
Komunikat Biura Administracyjnego PFKS nr 05/11
1. Przypomina się, że Mistrzostwa Świata 2011 odbędą się w Edenton w USA (stan North Carolina) w terminie 17 – 25 kwietnia.
Przypomina się, iż Kierownikiem Reprezentacji Polski na MŚ 2011 jest kol. Krzysztof Niedzielski i to on koordynuje wszelkie działania, zarówno przed wylotem (dlatego po wszelkie informacje należy się zgłaszać bezpośrednio do niego: [link widoczny dla zalogowanych]), jak również na miejscu – w tym odpowiedzialność za reprezentację i jej wynik sportowy. WSZYSCY polscy zawodnicy uczestniczący w MŚ podlegają jego jurysdykcji.
Podaje się informację, iż ww. kol. Krzysztof Niedzielski jest jedyną osobą reprezentującą PFKS podczas CAŁYCH MŚ i WSZYSTKICH spotkań, jakie będą się odbywać „przy okazji” imprezy.
Minął termin zgłoszeń zawodników do MŚ. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią – nie ma możliwości (pod groźbą konsekwencji dyscyplinarnych) startu w MŚ „na własną rękę”.
Wystosowano prośbę do klubów i zawodników zgłaszających się do MŚ w wyznaczonym terminie o potwierdzenie zgłoszenia. Spełniły ją kluby z Torunia, Żołędowa i Częstochowy potwierdzając seniorów: Marcina Paradzińskiego, Łukasza Nowackiego, Rafała Dulińskiego, Przemysława Binkowskiego, Pawła Cegielskiego, Tomasza Włodarczyka, Daniela Ordona i juniorów: Patryka Piechotę i Pawła Rajczyka.
Wobec powyższego – tak skorygowana lista zostanie przesłana do ICSF; konsekwencje – zgodnie z niniejszym punktem.
Jednocześnie informuje się, iż ubezpieczenia zawodników Kadry Narodowej udających się do USA dokona PFKS.
Podaje się również mniej przyjemną informację dotyczącą ewentualnego dofinansowania wyjazdu. PFKS próbowała pozyskać środki w Departamencie Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Niestety takie dofinansowanie nie zostało nam przyznane: „ ... przedłożony wniosek został rozpatrzony negatywnie ... gdy suma dofinansowania złożonych wniosków przekracza wysokość środków przeznaczonych na realizację zadania, organizator konkursu zastrzega sobie możliwość zmniejszenia wielkości dofinansowania lub objęcia dofinansowaniem nie wszystkich wnioskodawców ... drastyczne zmniejszenie w 2010 roku wielkości środków finansowych zasilających konto FRKF spowodowało konieczność ograniczenia dofinansowania ... zapewnione zostały środki finansowe na kontynuację programu „Talent” oraz na przygotowanie i start reprezentacji Polski w Europejskich Olimpijskich Festiwalach Młodzieży w Libercu i Trabzonie ... ” (fragmenty pisma DSW MSiT, podpisanego przez Zastępcę Dyrektora tegoż Wydziału Jerzego Eliasza, skierowanego do PFKS).
2. Odbyły się sympozja osób funkcyjnych, na których zbieraliśmy uwagi dotyczące „drobnych” uściśleń regulaminowych. Podaje się lub przypomina najważniejsze ustalenia lub zmiany regulaminowe:
2.1. od sezonu 2011 obowiązuje w całości regulamin międzynarodowy – włącznie z tabelkami biegowymi (UWAGA: w podawanej tzw. Cz.3 RSS został znaleziony błąd w schemacie I/16z/20b: w wyścigu XV z pola D startuje zawodnik nr 10, a nie jak błędnie podano 11; jeśli czytający znajdą jakieś inne błędy – proszeni są o natychmiastowe poinformowanie PFKS);
2.2. czas na zwolnienie taśmy po komendzie GOTÓW: 2 – 5 sek. (było 3 – 5);
2.3. w „naszym” dopisano możliwość korzystania z pedałów aluminiowych;
2.4. dodano zapis, by otwarcie zawodów wraz z prezentacją nie trwało dłużej niż 15 minut;
2.5. przypomina się o konieczności (wymaga tego Ustawa o sporcie) ubezpieczenia zawodników od NNW;
2.6. „nowość” ustalona podczas ostatniego spotkania: w państwowych przepisach jest zakaz przewożenia nieletnich w godzinach nocnych (po 22:00); wobec powyższego został dodany zapis do punktu o możliwych godzinach rozpoczęcia zawodów, by tak dobrać godzinę zawodów, aby umożliwić powrót uczestnikom nie zmuszając ich do łamania tego przepisu;
2.7. „kolejna nowość” ze spotkania w Żołędowie: wobec tego, iż licencje zawodnicze najczęściej znajdują się „w klubie” (np. wobec konieczności ich okazania w instytucjach lokalnych przy pozyskiwaniu środków finansowych) dopuszczono możliwość wylegitymowania się przez zawodnika podczas zawodów jej kserokopią; w przypadku braku jednego lub drugiego, jeśli sędzia znając zawodnika – zgodnie z duchem sportu – dopuści go do zawodów, na zawodnika zostaje nałożona kara porządkowa w wysokości (na ten sezon) 30 zł.
3. Podaje się „nowy” RSS (o którym była mowa podczas sympozjów), aneks 2011, „nowe” wzory / druki protokołów zawodów (podczas sympozjów wspominałem, że być może zdążę przed sezonem opracować takowe – zdążyłem; protokoły są cztery – zależnie od rodzaju zawodów: liga / indywidualne / parowe / drużynowe 4+1, w których wszelkie „nadwyżki” zawodników / par / drużyn / biegów należy wykreślić).
Kolejne druki będą się ukazywać w miarę postępu ich przygotowania.
Przypomina się Regulamin Międzynarodowy i tzw. RSS cz. 3 (już z poprawionym błędem, o którym mowa w punkcie 2.1.).
Wszystko to stanowi załącznik do niniejszego komunikatu.
4. Załącznikiem jest również lista zatwierdzonych zawodników do poszczególnych klubów; ew. brak zawodnika na liście może być spowodowany brakiem sfinalizowania kwestii transferowych.
5. Kluby, które otrzymały zgodę na przesunięcie terminów zobowiązań regulaminowych informuje się, iż brak realizacji zobowiązań w zadeklarowanych terminach spowoduje weryfikacje zawodów z ich udziałem i możliwość wykluczenia z rozgrywek z pełnymi regulaminowymi konsekwencjami finansowymi.
6. Zaplanowane na najbliższą sobotę Kryterium Asów w Zielonej Górze zostaje przełożone na 23 kwietnia na godzinę 12:00.
7. Jeśli kluby porozumieją się w sprawie przełożeń spotkań ligowych, to mają obowiązek poinformować o tym BA. Na chwilę obecną „dogadali się”:
Mikołów z Lesznem – mecz I kolejki (nie podano nowego terminu);
Tarnów z Żołędowem – mecz III kolejki z 10.04 na 18.06.
8. Powtarza się informację, iż wyrażono chęć organizacji kursu instruktora sportu speedrowerowego w granicach Okręgu Południowego. Chętni do uczestniczenia w nim proszeni są o kontakt z kol. Grzegorzem Gaborem – on koordynuje całość tego przedsięwzięcia. Jeśli byłoby zapotrzebowanie organizacji w innych częściach kraju uprasza się o kontakt z BA (zachowując warunki podane komunikacie BA-02-11).
9. Podaje się aktualną listę wszystkich zawodników, którzy do tej pory uzyskali zgodę na starty w ligach brytyjskich:
Łukasz Piszczek (Kalety) – w barwach Sheffield Stars i Norwich Stars,
Robert Bandosz (Kalety) – Edinburgh Falcons i Sheffield Stars,
Mateusz Szymczak (Leszno) – Horspath Hammers,
Grzegorz Głuchowski (Gniezno) – Poole CSC,
Paweł Kozłowski (Gniezno) – Sheffield Stars,
Dominik Rycharski (Częstochowa) – CSC Birmingham,
Łukasz Nowacki (Bydgoszcz / Toruń) – Leicester,
Marcin Paradziński, Paweł Cegielski, Rafał Duliński (Toruń) – Poole CSC,
Kamil Greszla (Rybnik / Mikołów) – Edinburgh Falcons.
10. Przypomina się, po raz kolejny, o zgłaszaniu się chętnych do pomocy w promocji speedrowera – patrz komunikat BA-21-10, pkt 2 a. (niestety, jak na razie – odzew jest wręcz symboliczny); ważniejsze fragmenty tego punktu:
... Ustalono, iż zostanie przygotowana płyta CD / DVD (informująca o naszej dyscyplinie, a także do niej zachęcająca), która zostanie rozesłana do instytucji rządowych (np. na szczebel Ministerstwa Sportu) czy związków sportowych (głównie związanych z kolarstwem; związki powiązane ze sportami motorowymi, z różnych względów, nie są zainteresowane speedrowerem – dawniej już podejmowano takie próby).
Wstępne prace nad nią zostaną przeprowadzone w Polsce, następnie materiał zostanie przesłany na „Wyspy”, gdzie zostanie uzupełniony. Następnie wróci do nas w celu „obróbki końcowej”.
Oczekujemy na osoby chętne do pomocy przy jej tworzeniu (głównie – dobrze znające wszelkie użyteczne techniki komputerowe, jednakże żadna chęć pomocy nie zostanie odrzucona). Z ramienia PFKS do tego zadania został oddelegowany Arkadiusz Słysz i to niego należy zgłaszać wszelkie propozycje (pomocy oraz merytoryczne [wstępnie ustalono, iż na płycie powinny się znaleźć fragmenty materiałów video z zawodów speedrowerowych, teksty na temat historii i regulaminów]) ...
... Przedstawiciele Federacji Brytyjskiej przekazali informacje o jakiejś działalności na Ukrainie, przy ośrodku żużlowym w Równem (w związku z tym miejscem padła propozycja o wspólnym wyjeździe zawodników polskich i brytyjskich) oraz w Rosji (padło nazwisko żużlowca Sergieja Darkina, jako „organizatora/koordynatora” tych działań). Wskazano na zainteresowanie Czechów (jakiś czas temu Polskę obiegła informacja o artykule na temat speedrowera w czeskim sportowym „piśmie internetowym”) oraz Słowaków.
W tym miejscu Zarząd PFKS kieruje apel (głównie – ze względów topograficznych – do klubów z południa i południowego wschodu) o wszelkie informacje – te prosimy kierować do BA – na temat działalności czy Waszych kontaktów z przedstawicielami speedrowera w krajach ościennych; a może są chętni do nawiązania takich kontaktów, czekamy na wszelkie informacje i propozycje ...
Maciej Laskowski
Sekretarz BA
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sekretarz PFKS
Junior
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Centala
|
Wysłany: Pią 14:49, 08 Kwi 2011 Temat postu: |
|
|
Bydgoszcz, dn. 2011-04-08
Komunikat Biura Administracyjnego PFKS nr 07/11
1. Przypomina się, że Mistrzostwa Świata 2011 odbędą się w Edenton w USA (stan North Carolina) w terminie 17 – 25 kwietnia.
Przypomina się, iż Kierownikiem Reprezentacji Polski na MŚ 2011 jest kol. Krzysztof Niedzielski i to on koordynuje wszelkie działania, zarówno przed wylotem (dlatego po wszelkie informacje należy się zgłaszać bezpośrednio do niego: [link widoczny dla zalogowanych], tel. 607 609 430), jak również na miejscu – w tym odpowiedzialność za reprezentację i jej wynik sportowy. WSZYSCY polscy zawodnicy uczestniczący w MŚ podlegają jego jurysdykcji.
Podaje się informację, iż ww. kol. Krzysztof Niedzielski jest jedyną osobą reprezentującą PFKS podczas CAŁYCH MŚ i WSZYSTKICH spotkań, jakie będą się odbywać „przy okazji” imprezy.
Minął termin zgłoszeń zawodników do MŚ – wszystkie informacje zostały przekazane do ICSF.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią – nie ma możliwości (pod groźbą konsekwencji dyscyplinarnych) startu w MŚ „na własną rękę”.
2. Jeśli kluby porozumieją się w sprawie przełożeń spotkań ligowych, to mają obowiązek poinformować o tym BA. Na chwilę obecną „dogadali się” (poinformowali BA i otrzymali zgody na przekładanie spotkań):
Mikołów z Lesznem – mecz I kolejki (w Rybniku) z 27.03 na 26.06; mecz X kolejki (w Lesznie) z 26.06 na 2.04;
Tarnów z Żołędowem – mecz III kolejki z 10.04 na 18.06;
Świętochłowice z Zieloną Górą – mecz V kolejki z 15.05 na 18.06;
Leszno z Zieloną Górą – mecz VII kolejki z 29.05 na 17.04;
Toruń z Tarnowem – mecz II kolejki z 3.04 na 5.06;
Mikołów z Zieloną Górą – mecz IX kolejki z 19 na 18.06.
Nastąpiło również kilka porozumień międzyklubowych dotyczących wzajemnego sędziowania przez arbitrów – przedstawicieli gospodarzy zawodów:
Zielona Góra z Lesznem, Mikołowem i Świętochłowicami;
Leszno z Mikołowem;
Gniezno z Mikołowem.
3. Za nami kolejny weekend rozgrywek o DMP. Zweryfikowane wyniki spotkań stanowią załącznik do niniejszego komunikatu.
Wraz z załącznikiem zawierającym zweryfikowane wyniki meczów będzie się ukazywał (również jako załącznik) – dziś po raz pierwszy w tym sezonie – plik PDF zawierający wszystkie rozegrane i zweryfikowane spotkania oraz aktualne tabele (uwaga techniczna: plik będzie cały czas z tą samą nazwą – z powodu jego ciągłej aktualizacji).
W ubiegłych latach KZiL na bieżąco zatwierdzała nowych (głównie młodych) zawodników, a następnie fakt ten był ogłaszany w komunikacie BA. Ta procedura nie ulega zmianie. Jednak kilka razy w ciągu sezonu ukaże się aktualizowana na bieżąco lista składów drużyn.
UWAGA: Ze względów technicznych nie jestem w stanie wrzucić w tym miejscu ani pliku zawierającego wyniki i aktualne tabele (wprawdzie jest przygotowany w wordzie, ale doświadczenie pokazuje, że zawartość tabelek się "rozjeżdża" i są nie za bardzo czytelne) ani plików ze zweryfikowanymi wynikami zawodów (te są przygotowane w excelu, a to już "zupełna kaszana"); wiem jednak, że są jakieś możliwości (jesteście młodsi i bardziej "obcykani w te klocki") wklejenia powyższych jako "obrazków" - przeto proszę administrację tegoż forum o uzupełnienie tego braku.
4. W nadsyłanych protokołach pojawiają się błędy i nieścisłości. Proszę o zwracanie uwagi na pewne kwestie (tradycyjnie – przy pierwszej tego typu informacji w sezonie, nie podaję „winnych”):
4.1. W składach drużyn (na str. 2) proszę wpisywać również imiona wszystkich zawodników;
4.2. W przebiegu zawodów (str. 1) proszę rozróżniać zawodników o tych samych nazwiskach;
4.3. NIE UŻYWAĆ pseudonimów, zamiast nazwisk, zawodników – protokół to dokument !!!;
4.4. Wpisywać BONUSY w punktacji indywidualnej (str. 2);
4.5. Zapomniałem (przyznaję się do winy i obiecuję, że niedługo to nadrobię) o rubryce (w protokole ligowym) na wpisanie kierowników drużyn; proszę więc o wpisywanie ich przy drużynach – same podpisy rzadko są na tyle czytelne, by z nich prawidłowo odczytać dane kierownika drużyny;
4.6. Wpisywać funkcyjnych (zdarzały się braki);
4.7. Rodzaj uprawnienia osoby pełniącej funkcję zabezpieczenia medycznego to nie „zaświadczenie”, tylko rodzaj „wykonywanego zawodu” (pielęgniarka, ratownik medyczny, ...);
4.8. Jeszcze z tym problemu nie było, ale zaznaczam profilaktycznie – proszę o wyraźne pismo;
4.9. Uwaga czysto techniczna: jeżeli zamiast skanera używacie aparatu, to proszę fotkę zrobić w taki sposób, by po jej wydrukowaniu nie było problemu z jej odczytaniem;
4.10. Przypilnować, by w protokole znalazły się wszystkie wymagane oceny (jest sporo braków);
4.11. Jeżeli jakiś informacji nie ma w „arkuszu weryfikacji”, tzn., że nie zostały umieszczone w protokole lub są nieczytelne.
5. Powtarza się informację, iż wyrażono chęć organizacji kursu instruktora sportu speedrowerowego w granicach Okręgu Południowego. Chętni do uczestniczenia w nim proszeni są o kontakt z kol. Grzegorzem Gaborem – on koordynuje całość tego przedsięwzięcia. Jeśli byłoby zapotrzebowanie organizacji w innych częściach kraju uprasza się o kontakt z BA (zachowując warunki podane komunikacie BA-02-11).
6. Podaje się ciągle aktualizowaną listę zawodników, którzy uzyskali zgodę PFKS na starty w ligach brytyjskich:
Łukasz Piszczek (Kalety) – w barwach Sheffield Stars i Norwich Stars,
Robert Bandosz (Kalety) – Edinburgh Falcons i Sheffield Stars,
Mateusz Szymczak (Leszno) – Horspath Hammers,
Grzegorz Głuchowski (Gniezno) – Poole CSC,
Paweł Kozłowski (Gniezno) – Sheffield Stars,
Dominik Rycharski (Częstochowa) – CSC Birmingham,
Łukasz Nowacki (Bydgoszcz / Toruń) – Leicester,
Marcin Paradziński (Toruń) – Poole CSC,
Paweł Cegielski (Toruń) – Poole CSC,
Rafał Duliński (Toruń) – Poole CSC,
Kamil Greszla (Rybnik / Mikołów) – Edinburgh Falcons,
Radosław Handke (Zielona Góra) – Sheffield Stars.
7. Przypomina się, po raz kolejny, o zgłaszaniu się chętnych do pomocy w promocji speedrowera – patrz komunikat BA-21-10, pkt 2 a. (niestety, jak na razie – odzew jest wręcz symboliczny); ważniejsze fragmenty tego punktu:
... Ustalono, iż zostanie przygotowana płyta CD / DVD (informująca o naszej dyscyplinie, a także do niej zachęcająca), która zostanie rozesłana do instytucji rządowych (np. na szczebel Ministerstwa Sportu) czy związków sportowych (głównie związanych z kolarstwem; związki powiązane ze sportami motorowymi, z różnych względów, nie są zainteresowane speedrowerem – dawniej już podejmowano takie próby).
Wstępne prace nad nią zostaną przeprowadzone w Polsce, następnie materiał zostanie przesłany na „Wyspy”, gdzie zostanie uzupełniony. Następnie wróci do nas w celu „obróbki końcowej”.
Oczekujemy na osoby chętne do pomocy przy jej tworzeniu (głównie – dobrze znające wszelkie użyteczne techniki komputerowe, jednakże żadna chęć pomocy nie zostanie odrzucona). Z ramienia PFKS do tego zadania został oddelegowany Arkadiusz Słysz i to niego należy zgłaszać wszelkie propozycje (pomocy oraz merytoryczne [wstępnie ustalono, iż na płycie powinny się znaleźć fragmenty materiałów video z zawodów speedrowerowych, teksty na temat historii i regulaminów]) ...
... Przedstawiciele Federacji Brytyjskiej przekazali informacje o jakiejś działalności na Ukrainie, przy ośrodku żużlowym w Równem (w związku z tym miejscem padła propozycja o wspólnym wyjeździe zawodników polskich i brytyjskich) oraz w Rosji (padło nazwisko żużlowca Sergieja Darkina, jako „organizatora/koordynatora” tych działań). Wskazano na zainteresowanie Czechów (jakiś czas temu Polskę obiegła informacja o artykule na temat speedrowera w czeskim sportowym „piśmie internetowym”) oraz Słowaków.
W tym miejscu Zarząd PFKS kieruje apel (głównie – ze względów topograficznych – do klubów z południa i południowego wschodu) o wszelkie informacje – te prosimy kierować do BA – na temat działalności czy Waszych kontaktów z przedstawicielami speedrowera w krajach ościennych; a może są chętni do nawiązania takich kontaktów, czekamy na wszelkie informacje i propozycje ...
Maciej Laskowski
Sekretarz BA
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sekretarz PFKS
Junior
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Centala
|
Wysłany: Czw 1:34, 28 Kwi 2011 Temat postu: |
|
|
Bydgoszcz, dn. 2011-04-27
Komunikat Biura Administracyjnego PFKS nr 08/11
1. Zakończyły się Mistrzostwa Świata 2011 w Edenton w USA (stan North Carolina).
Oficjalne wyniki rozegranych zawodów jeszcze nie dotarły; jednakże o tym co się podczas MŚ działo zawodnicy piszą na oficjalnym forum, jak również Łukasz Nowacki zamieszcza krótkie filmiki na swoim profilu na FB.
Wobec tego – nieoficjalnie – podaje się informację, iż Patryk Piechota zdobył srebrny medal IMŚJ, dwa pierwsze miejsca IMŚ zajęli Łukasz Nowacki i Rafał Duliński; nasi reprezentanci zdobyli również brązowe medale w: MŚPJ i DMŚ oraz srebrny w MŚP.
Gratulacje !!!
2. Jeśli kluby porozumieją się w sprawie przełożeń spotkań ligowych, to mają obowiązek poinformować o tym BA. Na chwilę obecną „dogadali się” (poinformowali BA i otrzymali zgody na przekładanie spotkań):
Mikołów z Lesznem – mecz I kolejki (w Rybniku) z 27.03 na 26.06; mecz X kolejki (w Lesznie) z 26.06 na 2.04;
Tarnów z Żołędowem – mecz III kolejki z 10.04 na 18.06;
Świętochłowice z Zieloną Górą – mecz V kolejki z 15.05 na 18.06;
Leszno z Zieloną Górą – mecz VII kolejki z 29.05 na 17.04;
Toruń z Tarnowem – mecz II kolejki z 3.04 na 5.06;
Mikołów z Zieloną Górą – mecz IX kolejki z 19 na 18.06;
Świętochłowice z Mikołowem – mecz VII kolejki (w Świętochłowicach) z 29.05 na 1.05; mecz IV kolejki (w Rybniku) z 8.05 na 29.05.
Nastąpiło również kilka porozumień międzyklubowych dotyczących wzajemnego sędziowania przez arbitrów – przedstawicieli gospodarzy zawodów:
Zielona Góra z Lesznem, Mikołowem i Świętochłowicami;
Mikołów z Lesznem, Gnieznem i Świętochłowicami.
3. Załączony do komunikatu, tuż przed sezonem, RSS nie został wcześniej „poddany obróbce językowej” (z powodu braku czasu). To niedociągnięcie zostało nadrobione.
Treść merytoryczna pozostaje bez zmian – pomimo zmiany brzmienia niektórych zapisów; uwaga: drobne zmiany numeracji podpunktów w rozdziale 3.2. (o osobach funkcyjnych).
RSS po „korekcie językowej” stanowi załącznik do niniejszego komunikatu.
W działce niniejszego forum pt. "regulaminy" - znajduje się już ten po poprawkach, o których tu mowa.
Załącza się również tzw. Cz.3.RSS (nastąpiła kosmetyczna zmiana: zamieniono zapis „nieoficjalne” na dodatkowe – w końcowej fazie rozdziału, gdzie umieszczone zostały mniej typowe schematy na rozgrywki okręgowe, weteranów i kobiet).
W ramach przypomnienia załącza się również: regulamin międzynarodowy, aneks 2011 (bez żadnych zmian [międzynarodowy został „językowo obrobiony” przed opublikowaniem, a w aneksie nie było nic do poprawki]) oraz poprawiona i uzupełniona lista zawodników zatwierdzonych do startu w barwach poszczególnych klubów.
4. Za nami kolejne weekendy rozgrywek o DMP. Zweryfikowane wyniki spotkań stanowią załącznik do niniejszego komunikatu.
Wraz z załącznikiem zawierającym zweryfikowane wyniki meczów będzie się ukazywał (również jako załącznik) plik PDF zawierający wszystkie rozegrane i zweryfikowane spotkania oraz aktualne tabele (uwaga techniczna: plik będzie cały czas z tą samą nazwą – z powodu jego ciągłej aktualizacji).
W ubiegłych latach KZiL na bieżąco zatwierdzała nowych (głównie młodych) zawodników, a następnie fakt ten był ogłaszany w komunikacie BA. Ta procedura nie ulega zmianie. Jednak kilka razy w ciągu sezonu ukaże się aktualizowana na bieżąco lista składów drużyn.
5. Dotychczas na liście zatwierdzonych zawodników brakowało młodzieżowca Roberta Bandosza. Wynikło to z faktu, iż zawodnik zmieniał barwy klubowe i nie nastąpiło wcześniejsze rozliczenie pomiędzy klubami z Kalet i Zielonej Góry. Ww. kluby doszły do porozumienia (i otrzymały, na takie rozwiązanie, wcześniejszą zgodę KZiL i BA), że rozliczenie nastąpi bezpośrednio przed meczem pomiędzy zainteresowanymi i fakt ten zostanie potwierdzony telefonicznie przez obie strony. Powyższe nastąpiło i zawodnik stał się pełnoprawnym członkiem TPD Kalety (czego konsekwencją był występ zawodnika w tym meczu).
Zatwierdza się również seniora Tomasza Krzykowskiego do startu w barwach Śląska Świętochłowice, a w barwach Pavartu Rawicz młodzieżowców: Bartosza Hankiewicza i Marcina Gumińskiego.
Powyższe zostało naniesione do listy zawodników – patrz pkt 3.
6. Powtarza się informację, iż wyrażono chęć organizacji kursu instruktora sportu speedrowerowego w granicach Okręgu Południowego. Chętni do uczestniczenia w nim proszeni są o kontakt z kol. Grzegorzem Gaborem – on koordynuje całość tego przedsięwzięcia. Jeśli byłoby zapotrzebowanie organizacji w innych częściach kraju uprasza się o kontakt z BA (zachowując warunki podane komunikacie BA-02-11).
7. Aktualna lista zawodników, którzy uzyskali zgodę PFKS na starty w ligach brytyjskich:
Łukasz Piszczek (Kalety) – w barwach Sheffield Stars i Norwich Stars,
Robert Bandosz (Kalety) – Edinburgh Falcons i Sheffield Stars,
Mateusz Szymczak (Leszno) – Horspath Hammers,
Grzegorz Głuchowski (Gniezno) – Poole CSC,
Paweł Kozłowski (Gniezno) – Sheffield Stars,
Dominik Rycharski (Częstochowa) – CSC Birmingham,
Łukasz Nowacki (Bydgoszcz / Toruń) – Leicester,
Marcin Paradziński (Toruń) – Poole CSC,
Paweł Cegielski (Toruń) – Poole CSC,
Rafał Duliński (Toruń) – Poole CSC,
Kamil Greszla (Rybnik / Mikołów) – Edinburgh Falcons,
Radosław Handke (Zielona Góra) – Sheffield Stars.
8. Przypomina się, po raz kolejny, o zgłaszaniu się chętnych do pomocy w promocji speedrowera – patrz komunikat BA-21-10, pkt 2 a. (niestety, jak na razie – odzew jest wręcz symboliczny); ważniejsze fragmenty tego punktu:
... Ustalono, iż zostanie przygotowana płyta CD / DVD (informująca o naszej dyscyplinie, a także do niej zachęcająca), która zostanie rozesłana do instytucji rządowych (np. na szczebel Ministerstwa Sportu) czy związków sportowych (głównie związanych z kolarstwem; związki powiązane ze sportami motorowymi, z różnych względów, nie są zainteresowane speedrowerem – dawniej już podejmowano takie próby).
Wstępne prace nad nią zostaną przeprowadzone w Polsce, następnie materiał zostanie przesłany na „Wyspy”, gdzie zostanie uzupełniony. Następnie wróci do nas w celu „obróbki końcowej”.
Oczekujemy na osoby chętne do pomocy przy jej tworzeniu (głównie – dobrze znające wszelkie użyteczne techniki komputerowe, jednakże żadna chęć pomocy nie zostanie odrzucona). Z ramienia PFKS do tego zadania został oddelegowany Arkadiusz Słysz i to niego należy zgłaszać wszelkie propozycje (pomocy oraz merytoryczne [wstępnie ustalono, iż na płycie powinny się znaleźć fragmenty materiałów video z zawodów speedrowerowych, teksty na temat historii i regulaminów]) ...
... Przedstawiciele Federacji Brytyjskiej przekazali informacje o jakiejś działalności na Ukrainie, przy ośrodku żużlowym w Równem (w związku z tym miejscem padła propozycja o wspólnym wyjeździe zawodników polskich i brytyjskich) oraz w Rosji (padło nazwisko żużlowca Sergieja Darkina, jako „organizatora/koordynatora” tych działań). Wskazano na zainteresowanie Czechów (jakiś czas temu Polskę obiegła informacja o artykule na temat speedrowera w czeskim sportowym „piśmie internetowym”) oraz Słowaków.
W tym miejscu Zarząd PFKS kieruje apel (głównie – ze względów topograficznych – do klubów z południa i południowego wschodu) o wszelkie informacje – te prosimy kierować do BA – na temat działalności czy Waszych kontaktów z przedstawicielami speedrowera w krajach ościennych; a może są chętni do nawiązania takich kontaktów, czekamy na wszelkie informacje i propozycje ...
Maciej Laskowski
Sekretarz BA
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sekretarz PFKS
Junior
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Centala
|
Wysłany: Sob 13:55, 21 Maj 2011 Temat postu: |
|
|
Ponieważ najbliższy komunikat ukaże się dopiero po rozegraniu najbliższej kolejki ligowej podaje się informację o zatwierdzonych, przez KZiL, zawodnikach, którzy mają prawo już wystartować.
Informacja zostanie zamieszczona w najbliższym komunikacie, ale podaje się ją teraz, by uniknąć ewentualnych nieporozumień przed i w trakcie najbliższej kolejki. Kluby zgłaszające zawodników wiedzą o ich zatwierdzeniu, a ich przeciwnicy mogą uzyskać telefoniczne potwierdzenie niniejszej informacji.
Zatwierdzeni zawodnicy to:
Orzeł Gniezno:
„Nowy” zawodnik – Bartosz Łaniecki (senior)
TSŻ Toruń:
Nowy zawodnik – Krzysztof Zawadzki (senior)
ZKS Zielona Góra:
Nowi zawodnicy: Dawid Michalski, Bartosz Wojtal, Jakub Szcześniewski (młodzicy);
Wypożyczeni (z Pavartu Rawicz) wyłącznie na DMP (młodzieżowcy): Artur Poprawski i Mariusz Sobik (w DMO C. obaj są zawodnikami Pavartu);
Wypożyczeni wyłącznie na DMO C. (seniorzy): Marcin Skowronek (Szawer Leszno) i Rafał Duliński (TSŻ Toruń; ma prawo startować również w DMO Pn. – w barwach TSŻ).
Maciej Laskowski – Sekretarz BA.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sekretarz PFKS
Junior
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Centala
|
Wysłany: Pią 21:15, 03 Cze 2011 Temat postu: |
|
|
Bydgoszcz, dn. 2011-06-03
Komunikat Biura Administracyjnego PFKS nr 09/11
1. Zakończyły się Mistrzostwa Świata 2011 w Edenton w USA (stan North Carolina).
Zarząd PFKS składa serdeczne podziękowania kierownictwom Klubów z Torunia, Żołędowa i Kalet za pomoc swoim zawodnikom w zorganizowaniu i sfinansowaniu uczestnictwa w MŚ, co zaowocowało znakomitymi wynikami sportowymi osiągniętymi przez zawodników.
Przypomina się informację, iż Patryk Piechota zdobył srebrny medal IMŚJ, dwa pierwsze miejsca IMŚ zajęli Łukasz Nowacki i Rafał Duliński; nasi reprezentanci zdobyli również brązowe medale w: MŚPJ i DMŚ oraz srebrny w MŚP.
2. Jeśli kluby porozumieją się w sprawie przełożeń spotkań ligowych, to mają obowiązek poinformować o tym BA. Na chwilę obecną „dogadali się” (poinformowali BA i otrzymali zgody na przekładanie spotkań):
Mikołów z Lesznem – mecz I kolejki (w Rybniku) z 27.03 na 19.06; mecz X kolejki (w Lesznie) z 26.06 na 2.04;
Tarnów z Żołędowem – mecz III kolejki z 10.04 na 18.06;
Świętochłowice z Zieloną Górą – mecz V kolejki z 15.05 na 18.06;
Leszno z Zieloną Górą – mecz VII kolejki z 29.05 na 17.04;
Toruń z Tarnowem – mecz II kolejki z 3.04 na 5.06;
Mikołów z Zieloną Górą – mecz IX kolejki z 19 na 18.06;
Świętochłowice z Mikołowem – mecz VII kolejki (w Świętochłowicach) z 29.05 na 1.05; mecz IV kolejki (w Rybniku) z 8.05 na 29.05;
Tarnów z Ostrowem – mecz VII kolejki z 29.05 na 10.07;
Tarnów z Częstochową – mecz V kolejki (w Tarnowie) z 15.05 na 10.07; mecz VI (w Częstochowie) z 22.05 na 11.06.
UWAGA: Na Kluby z Tarnowa i Częstochowy zostają nałożone kary porządkowe w wysokości 30 zł (Aneks do RSS na rok 2011 – pkt. 10.6.9.) za brak terminowego powiadomienia BA o planowanej zmianie terminów obu ww. meczów; Klub z Tarnowa powiadomił o planowanej zmianie 2 dni przed meczem (RSS – pkt. 7.1.1. wymaga 6 dni), a Klub z Częstochowy 3 dni po zaplanowanym terminie meczu.
Ponadto na oba kluby nakłada się dodatkową karę – zakazu przekładania innych zawodów (poza już ustalonymi i wymienionymi powyżej) do końca sezonu 2011.
Nastąpiło również kilka porozumień międzyklubowych dotyczących wzajemnego sędziowania przez arbitrów – przedstawicieli gospodarzy zawodów:
Zielona Góra z Lesznem, Mikołowem i Świętochłowicami;
Mikołów z Lesznem, Gnieznem i Świętochłowicami.
3. Od ostatniego komunikatu nastąpiło uzupełnienie składów niektórych drużyn (zgłoszenie „młodzieży” do rozgrywek oraz wypożyczenia). Zaktualizowana lista składów poszczególnych ekip stanowi załącznik do niniejszego komunikatu.
4. Zarząd PFKS odwołał Marcina Szymańskiego z funkcji Trenera Kadry Seniorów. Zarząd dziękuje Marcinowi za dotychczasową współpracę i liczy na dalszą, jako z jednym z czołowych zawodników w naszym kraju.
Odwołanie związane jest z uchwaleniem wymagań formalnych, jakie powinien spełniać osoba piastująca funkcję trenera (dotyczy to obu kadr). Podstawowym wymaganiem jest konieczność legitymowania się tytułem instruktora sportu speedrowerowego.
5. W związku z powyższym odwołaniem Zarząd PFKS ogłasza konkurs na objęcie funkcji Trenera Kadry Seniorów. Wymagania formalne:
5.1. legitymowanie się tytułem instruktora sportu speedrowerowego;
5.2. działalność w sporcie speedrowerowym, co najmniej na szczeblu klubu, przez okres nie krótszy niż 3 lata.
Zgłoszenia do konkursu należy wysyłać bezpośrednio do Prezesa – na adres siedziby PFKS.
Poza zaświadczeniami o spełnieniu ww. wymagań formalnych należy załączyć opis swojej wizji pracy z kadrą seniorów.
Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych to: 19 czerwca 2011.
6. Jak już było ogłaszane w sierpniu na serię test – meczy przybywa do nas reprezentacja Wielkiej Brytanii. Zaplanowanych zostało 7 turniejów: mecz kobiet i po 3 mecze juniorów i seniorów. Szczegółowy program „imprezy”:
6.1. poniedziałek 15.08:
6.1.1. 18:00 – mecz seniorów w Bydgoszczy;
6.1.2. 20:30 – mecz juniorów w Żołędowie;
6.2. wtorek 16.08:
6.2.1. 17:00 – mecz kobiet w Bydgoszczy;
6.2.2. w godzinach „późnowieczornych” – zebranie ICSF (nastąpi połączenie telekomunikacyjne z Mick’iem Harley’em z Australii);
6.3. środa 17.08:
6.3.1. 17:00 – mecz juniorów w Bydgoszczy;
6.3.2. 20:00 – mecz seniorów w Żołędowie;
6.4. czwartek 18.08:
6.4.1. 15:00 – mecz juniorów;
6.4.2. 17:00 – mecz seniorów – oba w Toruniu.
7. Na dzień 25 czerwca zaplanowane są okręgowe eliminacje do tegorocznych IMP. W półfinałach wystąpią: pierwsza siódemka GP IMP 2010 (Maciej Ganczarek, Marcin Szymański, Rafał Duliński, Tomasz Włodarczyk, Grzegorz Głuchowski, Przemysław Binkowski i Marek Pronobis), triumfator GPCh 2010 (Marcin Paradziński) oraz po 8 zawodników z eliminacji okręgowych.
Przy tej okazji informuje się, iż w nagrodę za zdobycie tytułu IMŚ, na wniosek koordynatora Okręgu Północnego – Łukasz Nowacki uzyskał zgodę Zarządu PFKS na zwolnienie z konieczności startu w eliminacjach Okręgu Północnego (zostaje wpisany do listy zawodników uzyskującej awans z okręgu – kosztem ósmego zawodnika z finału IMO Pn).
8. Powtarza się informację, iż wyrażono chęć organizacji kursu instruktora sportu speedrowerowego w granicach Okręgu Południowego. Chętni do uczestniczenia w nim proszeni są o kontakt z kol. Grzegorzem Gaborem – on koordynuje całość tego przedsięwzięcia. Jeśli byłoby zapotrzebowanie organizacji w innych częściach kraju uprasza się o kontakt z BA (zachowując warunki podane komunikacie BA-02-11).
9. Aktualna lista zawodników, którzy uzyskali zgodę PFKS na starty w ligach brytyjskich:
Łukasz Piszczek (Kalety) – w barwach Sheffield Stars i Norwich Stars,
Robert Bandosz (Kalety) – Edinburgh Falcons i Sheffield Stars,
Mateusz Szymczak (Leszno) – Horspath Hammers,
Grzegorz Głuchowski (Gniezno) – Poole CSC,
Paweł Kozłowski (Gniezno) – Sheffield Stars,
Dominik Rycharski (Częstochowa) – CSC Birmingham,
Łukasz Nowacki (Bydgoszcz / Toruń) – Leicester,
Marcin Paradziński (Toruń) – Poole CSC,
Paweł Cegielski (Toruń) – Poole CSC,
Rafał Duliński (Toruń) – Poole CSC,
Kamil Greszla (Rybnik / Mikołów) – Edinburgh Falcons,
Radosław Handke (Zielona Góra) – Sheffield Stars.
10. Przypomina się, po raz kolejny, o zgłaszaniu się chętnych do pomocy w promocji speedrowera – patrz komunikat BA-21-10, pkt 2 a. (niestety, jak na razie – odzew jest wręcz symboliczny); ważniejsze fragmenty tego punktu:
... Ustalono, iż zostanie przygotowana płyta CD / DVD (informująca o naszej dyscyplinie, a także do niej zachęcająca), która zostanie rozesłana do instytucji rządowych (np. na szczebel Ministerstwa Sportu) czy związków sportowych (głównie związanych z kolarstwem; związki powiązane ze sportami motorowymi, z różnych względów, nie są zainteresowane speedrowerem – dawniej już podejmowano takie próby).
Wstępne prace nad nią zostaną przeprowadzone w Polsce, następnie materiał zostanie przesłany na „Wyspy”, gdzie zostanie uzupełniony. Następnie wróci do nas w celu „obróbki końcowej”.
Oczekujemy na osoby chętne do pomocy przy jej tworzeniu (głównie – dobrze znające wszelkie użyteczne techniki komputerowe, jednakże żadna chęć pomocy nie zostanie odrzucona). Z ramienia PFKS do tego zadania został oddelegowany Arkadiusz Słysz i to niego należy zgłaszać wszelkie propozycje (pomocy oraz merytoryczne [wstępnie ustalono, iż na płycie powinny się znaleźć fragmenty materiałów video z zawodów speedrowerowych, teksty na temat historii i regulaminów]) ...
... Przedstawiciele Federacji Brytyjskiej przekazali informacje o jakiejś działalności na Ukrainie, przy ośrodku żużlowym w Równem (w związku z tym miejscem padła propozycja o wspólnym wyjeździe zawodników polskich i brytyjskich) oraz w Rosji (padło nazwisko żużlowca Sergieja Darkina, jako „organizatora/koordynatora” tych działań). Wskazano na zainteresowanie Czechów (jakiś czas temu Polskę obiegła informacja o artykule na temat speedrowera w czeskim sportowym „piśmie internetowym”) oraz Słowaków.
W tym miejscu Zarząd PFKS kieruje apel (głównie – ze względów topograficznych – do klubów z południa i południowego wschodu) o wszelkie informacje – te prosimy kierować do BA – na temat działalności czy Waszych kontaktów z przedstawicielami speedrowera w krajach ościennych; a może są chętni do nawiązania takich kontaktów, czekamy na wszelkie informacje i propozycje ...
Maciej Laskowski
Sekretarz BA
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sekretarz PFKS
Junior
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Centala
|
Wysłany: Pią 22:23, 10 Cze 2011 Temat postu: |
|
|
Bydgoszcz, dn. 2011-06-10
Komunikat Biura Administracyjnego PFKS nr 10/11
1. Zostały nadrobione zaległości dotyczące weryfikacji wyników spotkań ligowych i sporządzenia aktualnej tabeli ligowej. Pliki dotyczące powyższego stanowią załącznik do niniejszego komunikatu.
Do komisji ds. rozgrywek i statystyk został dokooptowany kol. Krzysztof Piskorski z Zielonej Góry. Statystyki prowadzone przez niego na bieżąco są dostępne tu: [link widoczny dla zalogowanych] Po zakończeniu fazy zasadniczej oraz po zakończeniu całości rozgrywek ligowych statystyki zostaną załączone w komunikacie BA.
2. Jeśli kluby porozumieją się w sprawie przełożeń spotkań ligowych, to mają obowiązek poinformować o tym BA – co najmniej 6 dni przed planowanym terminem spotkania. Na chwilę obecną „dogadali się”, poinformowali BA i otrzymali zgody na przekładanie spotkań (wyróżnione – mecze przełożone, które pozostały do rozegrania):
Mikołów z Lesznem – mecz I kolejki (w Rybniku) z 27.03 na 19.06; mecz X kolejki (w Lesznie) z 26.06 na 2.04;
Tarnów z Żołędowem – mecz III kolejki z 10.04 na 18.06;
Świętochłowice z Zieloną Górą – mecz V kolejki z 15.05 na 18.06;
Leszno z Zieloną Górą – mecz VII kolejki z 29.05 na 17.04;
Toruń z Tarnowem – mecz II kolejki z 3.04 na 5.06;
Mikołów z Zieloną Górą – mecz IX kolejki z 19 na 18.06;
Świętochłowice z Mikołowem – mecz VII kolejki (w Świętochłowicach) z 29.05 na 1.05; mecz IV kolejki (w Rybniku) z 8.05 na 2.06;
Tarnów z Ostrowem – mecz VII kolejki z 29.05 na 10.07;
Tarnów z Częstochową – mecz V kolejki (w Tarnowie) z 15.05 na 10.07; mecz VI (w Częstochowie) z 22.05 na 11.06.
Nastąpiło również kilka porozumień międzyklubowych dotyczących wzajemnego sędziowania przez arbitrów – przedstawicieli gospodarzy zawodów:
Zielona Góra z Lesznem, Mikołowem i Świętochłowicami;
Mikołów z Lesznem, Gnieznem i Świętochłowicami.
Już w tym momencie informuje się wszystkie kluby, iż w fazie play–off nie będzie możliwości zmiany terminów ani porozumień dotyczących wzajemnego sędziowania (na wszystkie mecze tej fazy będą wyznaczani sędziowie neutralni).
3. Powtarza się informację z ostatniego komunikatu, iż Zarząd PFKS ogłosił konkurs na objęcie funkcji Trenera Kadry Seniorów. Wymagania formalne:
3.1. legitymowanie się tytułem instruktora sportu speedrowerowego;
3.2. działalność w sporcie speedrowerowym, co najmniej na szczeblu klubu, przez okres nie krótszy niż 3 lata;
3.3. oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań lekarskich do pełnienia funkcji trenera sportu speedrowerowego;
3.4. oświadczenie kandydata o braku ograniczenia lub pozbawienia praw publicznych.
Zgłoszenia do konkursu należy wysyłać bezpośrednio do Prezesa – na adres siedziby PFKS.
Poza zaświadczeniami o spełnieniu ww. wymagań formalnych należy załączyć opis swojej wizji pracy z kadrą seniorów.
Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych to: 19 czerwca 2011.
4. Po pamiętnych wydarzeniach z września 2009 zostały obostrzone wymagania dotyczące wyposażenia parku maszyn – ujęte w RSS punkt 6.8.3. Niestety, zauważa się notoryczne lekceważenie tych ustaleń. Wobec tego nakłada się na sędziów obowiązek dopilnowania obowiązków organizatora wynikających z zapisów ww. punktu regulaminu oraz wpisywania w protokół zawodów swoich uwag w tym temacie.
W przypadku dalszego lekceważenia ustaleń regulaminu przez organizatora, zostanie nałożony na CKS obowiązek wyznaczania obserwatorów zawodów na koszt organizatora.
5. Powtarza się informację, iż wyrażono chęć organizacji kursu instruktora sportu speedrowerowego w granicach Okręgu Południowego. Chętni do uczestniczenia w nim proszeni są o kontakt z kol. Grzegorzem Gaborem – on koordynuje całość tego przedsięwzięcia. Jeśli byłoby zapotrzebowanie organizacji w innych częściach kraju uprasza się o kontakt z BA (zachowując warunki podane komunikacie BA-02-11).
6. Zatwierdza się do udziału w zawodach speedrowerowych następujących zawodników:
6.1. kadeci do startu w barwach BTS”S” Bydgoszcz: Patryk Podlaski i Paweł Chęsiak;
6.2. kadet w barwach Orła Gniezno: Borys Kołodziejski;
6.3. młodzicy w barwach Wiraża Ostrów: Patryk Kaźmierczak, Konrad Pietrzak, Marcin Wysocki i Dawid Wojko.
7. Aktualna lista zawodników, którzy uzyskali zgodę PFKS na starty w ligach brytyjskich:
Łukasz Piszczek (Kalety) – w barwach Sheffield Stars i Norwich Stars,
Robert Bandosz (Kalety) – Edinburgh Falcons i Sheffield Stars,
Mateusz Szymczak (Leszno) – Horspath Hammers,
Grzegorz Głuchowski (Gniezno) – Poole CSC,
Paweł Kozłowski (Gniezno) – Sheffield Stars,
Dominik Rycharski (Częstochowa) – CSC Birmingham,
Łukasz Nowacki (Bydgoszcz / Toruń) – Leicester,
Marcin Paradziński (Toruń) – Poole CSC,
Paweł Cegielski (Toruń) – Poole CSC,
Rafał Duliński (Toruń) – Poole CSC,
Kamil Greszla (Rybnik / Mikołów) – Edinburgh Falcons,
Radosław Handke (Zielona Góra) – Sheffield Stars.
8. Przypomina się, po raz kolejny, o zgłaszaniu się chętnych do pomocy w promocji speedrowera – patrz komunikat BA-21-10, pkt 2 a. (niestety, jak na razie – odzew jest wręcz symboliczny); ważniejsze fragmenty tego punktu:
... Ustalono, iż zostanie przygotowana płyta CD / DVD (informująca o naszej dyscyplinie, a także do niej zachęcająca), która zostanie rozesłana do instytucji rządowych (np. na szczebel Ministerstwa Sportu) czy związków sportowych (głównie związanych z kolarstwem; związki powiązane ze sportami motorowymi, z różnych względów, nie są zainteresowane speedrowerem – dawniej już podejmowano takie próby).
Wstępne prace nad nią zostaną przeprowadzone w Polsce, następnie materiał zostanie przesłany na „Wyspy”, gdzie zostanie uzupełniony. Następnie wróci do nas w celu „obróbki końcowej”.
Oczekujemy na osoby chętne do pomocy przy jej tworzeniu (głównie – dobrze znające wszelkie użyteczne techniki komputerowe, jednakże żadna chęć pomocy nie zostanie odrzucona). Z ramienia PFKS do tego zadania został oddelegowany Arkadiusz Słysz i to niego należy zgłaszać wszelkie propozycje (pomocy oraz merytoryczne [wstępnie ustalono, iż na płycie powinny się znaleźć fragmenty materiałów video z zawodów speedrowerowych, teksty na temat historii i regulaminów]) ...
... Przedstawiciele Federacji Brytyjskiej przekazali informacje o jakiejś działalności na Ukrainie, przy ośrodku żużlowym w Równem (w związku z tym miejscem padła propozycja o wspólnym wyjeździe zawodników polskich i brytyjskich) oraz w Rosji (padło nazwisko żużlowca Sergieja Darkina, jako „organizatora/koordynatora” tych działań). Wskazano na zainteresowanie Czechów (jakiś czas temu Polskę obiegła informacja o artykule na temat speedrowera w czeskim sportowym „piśmie internetowym”) oraz Słowaków.
W tym miejscu Zarząd PFKS kieruje apel (głównie – ze względów topograficznych – do klubów z południa i południowego wschodu) o wszelkie informacje – te prosimy kierować do BA – na temat działalności czy Waszych kontaktów z przedstawicielami speedrowera w krajach ościennych; a może są chętni do nawiązania takich kontaktów, czekamy na wszelkie informacje i propozycje ...
Maciej Laskowski
Sekretarz BA
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sekretarz PFKS
Junior
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Centala
|
Wysłany: Pią 16:49, 02 Wrz 2011 Temat postu: |
|
|
Witam po przerwie wakacyjnej.
Z powodów technicznych kolejny komunikat BA ukaże się prawdopodobnie dopiero w przyszłym tygodniu.
Są jednak informacje, które powinny zostać podane wcześniej (zostaną powtórzone w komunikacie), aby uniknąć ewentualnych nieporozumień.
Od ostatniego komunikatu KZiL zatwierdziła kilku zawodników do startu; zainteresowane bezpośrednio kluby zostały o tym poinformowane.
Andy Angell (Mc) i Ben Mould (J) mają prawo startować w barwach klubu z Kalet – wypożyczenie z Tarnowa (zawarte w połowie sierpnia);
Również w barwach TPD mają prawo startować dwaj młodzicy: Bartłomiej Jeziorski i Dawid Pęcherz;
Do startu w barwach klubu z Leszna został zatwierdzony młodzieżowiec Chris Times;
Nowy zawodnik Wiraża to młodzik Krzysztof Urban;
Młodzik Szymon Tomczak został zatwierdzony do startu w barwach BTS’S’;
Artur Poprawski otrzymał zgodę na start w barwach Poole CSC.
Za nieobecnych zawodników w półfinałach IMP startować kolejni z eliminacji okręgowych – za nieobecnego zawodnika z okręgu X startuje zawodnik z kolejnego miejsca w jego (okręgu X) eliminacji. W przypadku dalszych braków należy stawkę uzupełnić rezerwą toru – oczywiście bez prawa awansu.
„Profilaktycznie” już teraz podaje się stawkę finalistów IMPJ (17.09 – Leszno): Grzegorz Domagała, Bartosz Grabowski, Rafał Ignacak, Marcin Jakubiak, Jakub Karwacki, Piotr Kasperczak, Piotr Kupczyk, Sebastian Paruzel, Patryk Piechota, Paweł Rajczyk, Kacper Sworowski, Arkadiusz Szymański, Mateusz Ślęzak, Dawid Zachmyc, Dawid Zając, Michał Zieliński; rezerwowi (tu BEZ podziału na okręgi): R1 Patryk Ziarnik, R2 Kamil Naskręt.
W ramach uzupełnienia rozgrywek juniorskich podaje się skład finału DMPJ (8.10 – Gniezno): Częstochowa, Gniezno, Leszno, Mikołów, Ostrów, Toruń.
Ze sportowym pozdrowieniem.
Maciej Laskowski – Sekretarz BA.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sekretarz PFKS
Junior
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Centala
|
Wysłany: Sob 18:47, 24 Wrz 2011 Temat postu: |
|
|
W niedzielę 25.09.2011 o godz. 14:00 na torze TSŻ w Toruniu odbędzie się tegoroczny finał Indywidualnych Mistrzostw Polski.
Awans do niego uzyskali:
Z półfinału w Kaletach: Przemysław Binkowski, Paweł Cegielski, Maciej Ganczarek, Maciej Jagiełło, Łukasz Nowacki, Marcin Paradziński, Konrad Piętak, Damian Woźny; pierwszym rezerwowym dla tej grupy (a drugim dla półfinalistów z Zielonej Góry – w razie konieczności) jest Marek Pronobis.
Z półfinału w Zielonej Górze: Robert Bandosz, Remigiusz Burchardt, Rafał Duliński, Grzegorz Głuchowski, Sebastian Morawiak, Krzysztof Piskorski, Marcin Szymański, Tomasz Włodarczyk; pierwszym rezerwowym dla tej grupy (a drugim dla półfinalistów z Kalet – w razie konieczności) jest Michał Nowak.
Ze sportowym pozdrowieniem.
Maciej Laskowski – Sekretarz BA.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Sekretarz PFKS
Junior
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Centala
|
Wysłany: Czw 21:25, 06 Paź 2011 Temat postu: |
|
|
Bydgoszcz, dn. 2011-10-06
Komunikat Biura Administracyjnego PFKS nr 12/11
1. Od ukazania się ostatniego komunikatu rozegrano sporo zawodów rangi Mistrzostw Polski. Podaje się ich wyniki (DMP – osobno):
1.1. MPPKK (Leszno):
1.1.1. Ostrów – 48 pkt (Piotr Kupczyk 16+1, Bartosz Grabowski 23+2, Marcin Krajewski 9)
1.1.2. Leszno – 45 pkt (Arkadiusz Zając 25+2, Michał Sassek 20+3, Radosław Kochanek ns)
1.1.3. Gniezno – 38 pkt (Arkadiusz Szymański 19+2, Dawid Zachmyc 19, Łukasz Jankowski ns)
1.1.4. Zielona Góra – 34 pkt (Kamil Merena 16, Michał Mowczan 18+2)
1.1.5. Bydgoszcz – 25 pkt (Michał Murański 14, Michał Ługowski 4, Łukasz Szpajda 7).
1.2. IMPK (Gniezno):
1.2.1. Bartosz Grabowski – 20 pkt
1.2.2. Arkadiusz Szymański – 19
1.2.3. Kamil Merena – 17
1.2.4. Piotr Wawrzyniak – 15
1.2.5. Łukasz Marchlewski – 14
1.2.6. Arkadiusz Zając – 13
1.2.7. Michał Mowczan – 12
1.2.8. Dawid Zając – 12
1.2.9. Michał Murański – 12
1.2.10. Dawid Zachmyc – 12
1.2.11. Marcin Krajewski – 11
1.2.12. Kacper Małkowski – 10
1.2.13. Piotr Kupczyk – 10
1.2.14. Kamil Tuczyński – 9
1.2.15. Dawid Pacek – 7
1.2.16. Marcin Jakubiak – 6
Ponieważ do zawodów zgłosiło się 31 zawodników, wcześniej odbyły się półfinały, w których odpadli: Borys Kołodziejski, Łukasz Szpajda, Bartosz Kowalski, Marcin Wysocki, Konrad Pietrzak, Damian Kosiński, Patryk Kaźmierczak, Radosław Kochanek (z półfinału A), Michał Ługowski, Marcin Lis, Michał Sassek, Michał Gałagus, Łukasz Jankowski, Krystian Ławniczak, Dawid Pacek (z półfinału B).
1.3. MPPKMc (Tarnów):
1.3.1. Ostrów – 42 pkt (Piotr Kasperczak 22+1, Bartosz Grabowski 19+3, Piotr Wawrzyniak 1)
1.3.2. Leszno – 40 pkt (Mateusz Ludwiczak 17+3, Mateusz Ślęzak 20+1, Kamil Naskręt 3)
1.3.3. Żołędowo – 38 pkt (Patryk Piechota 23+1, Sebastian Morawiak 15+2, Mariusz Piechota ns)
1.3.4. Kalety – 37 pkt (Bartosz Giemza 16, Robert Bandosz 12+3, Piotr Pluczyński 9+1)
1.3.5. Toruń – 31 pkt (Marcin Niedzielski 11, Jarosław Szeps 12+1, Rafał Ignacak 8+1)
1.3.6. Częstochowa – 31 pkt (Sebastian Paruzel 17+1, Jakub Karwacki 6, Paweł Rajczyk 8+2)
1.3.7. Rawicz – 30 pkt (Kacper Sworowski 8+2, Mateusz Antkowiak 11, Michał Zając 11)
1.3.8. Tarnów – 26 pkt (Rafał Baumgarten 16, Kamil Kapka 4, Przemysław Szydło 6)
1.4. MPPKJ (Ostrów):
1.4.1. Ostrów – 52 pkt (Piotr Kasperczak 27+4, Piotr Wawrzyniak 25+3, Piotr Kupczyk ns)
1.4.2. Żołędowo – 45 pkt (Patryk Piechota 30, Grzegorz Domagała 15, Jakub Krzywosądzki ns)
1.4.3. Świętochłowice – 43 pkt (Dawid Zając 23, Dawid Bas 11+1, Patryk Bas 9+1)
1.4.4. Gniezno – 41 pkt (Arkadiusz Szymański 19+2, Dawid Zachmyc 22+2, Eryk Misior ns)
1.4.5. Leszno – 40 pkt (Mateusz Ślęzak 21+1, Kamil Naskręt 13+1, Arkadiusz Zając 6)
1.4.6. Częstochowa – 39 pkt (Sebastian Paruzel 21+2, Paweł Rajczyk 1
1.4.7. Rawicz – 38 pkt (Mateusz Antkowiak 19+1, Kacper Sworowski 19+2, Krzysztof Rychel ns)
1.4.8. Toruń – 34 pkt (Rafał Ignacak 18+1, Łukasz Marchlewski 14, Kacper Małkowski 2)
1.4.9. Bydgoszcz – 24 pkt (Patryk Ziarnik 15, Paweł Rossa 9)
1.5. MPPK (Gniezno):
1.5.1. Toruń – 32+4 pkt (Rafał Duliński 11+1, Marcin Paradziński 11 + 1 bon. + 4 b.dod., Przemysław Binkowski 10+1)
1.5.2. Gniezno – 32+3 pkt (Radosław Sieradzki 19 + 3 b. dod., Paweł Kozłowski 7+1, Łukasz Kokott 6+1)
1.5.3. Ostrów – 25 pkt (Marcin Kołata 15, Szymon Kowalczyk 10+1, Piotr Kasperczak ns)
1.5.4. Leszno – 19 pkt (Marcin Szymański 11, Maciej Ganczarek 5+2, Marcin Skowronek 3+1)
1.5.5. Żołędowo – 19 pkt (Remigiusz Burchardt 2, Sebastian Morawiak 13, Arkadiusz Słysz 4+1)
1.5.6. Bydgoszcz – 15 pkt (Patryk Ziarnik 10, Łukasz Szpajda 5)
1.6. Seria test–meczy pomiędzy Polską – Wielką Brytanią:
1.6.1. Pierwszy mecz kobiet w Bydgoszczy – 61:88
Sandra Tamborska 12 – 24213
Izabela Zimna 7 – 11221
Angelika Piechota 9+1 – 122’13
Sandra Bielaczek 14 – 23432
Żaneta Siemianowska 14 – 42nk44
Kamila Wypych 5 – 11111
Lauren Hookway 11+1 – 43-2’2
Danielle Riley 14+1 – 3’-434
Lauren Davies 14+1 – 43’-43
Michelle Whitehead 14+2 – 3’-43’4
Livvy Horsley 12 – 343-2
Vicky Brown 8+3 – 2’3’2’-1
Laura Watson 6 – 114
Laura Dale 9+1 – 43’2
1.6.2. Mecz seniorów w Bydgoszczy – 87:86
Tomasz Włodarczyk 14 – 32333
Marek Pronobis 11+2 – 2’32’13
Marcin Szymański 20 – 44444
Radosław Wróblewski 2 – 11---
Piotr Pluczyński 7 – 222-1
Maciej Ganczarek 15+2 – 4413’3’
Remigiusz Burchardt 7+1 – ww3’4w
Rafał Duliński 11 – 43211
Andy Angell 12 – 14322
Mark Boaler 9+1 – 4w2’12
Steve Harris 12+2 – 2’33’22
Paul Heard 16 – 31444
Jono Birks 9+1 – 3113’1
Chris Timms 13 – w4234
Adam Peck 9+2 – 3’42’
Ben Mould 6 – w24
1.6.3. Drugi mecz kobiet w Bydgoszczy – 57:92
Sandra Tamborska 16 – 42244
Izabela Zimna 6 – 11112
Angelika Piechota 7 – 21121
Sandra Bielaczek 9 – 13122
Żaneta Siemianowska 14+1 – 33413’
Kamila Wypych 5 – 1121w
Vicky Brown 12+1 – 2’-244
Lauren Davies 14+1 – 34-3’4
Laura Dale 9+3 – 3’-2’2’2
Lauren Hookway 14+1 – 44-33’
Livvy Horsley 14+2 – 443’-3’
Laura Watson 10+1 – 23’4-1
Danielle Riley 10+2 – 3’43’
Michelle Whitehead 9 – 234
1.6.4. Mecz juniorów w Bydgoszczy – 70:106
Dawid Zając 12+2 – 3’23’22
Rafał Ignacak 12 – 424w2
Patryk Piechota 10 – w4411
Sebastian Paruzel 7 – 2221-
Adrian Mazur 9+1 – 4122’w
Arkadiusz Szymański 11 – 12332
Patryk Ziarnik 4 – 112
Szymon Wąsiński 5 – 1121
Josh Colby 10 – 1414-
Arron Morgan 14 – 24314
Mark Carmichael 18+2 – 3’4443’
Ben Higham 16+2 – 43’23’4
Dan Chambers 11+3 – 2’w33’3’
Scott Millward 14 – 32144
Ben Mould 9+3 – 3’3’3’
Jack Harrold 14+2 – 3’443’
1.6.5. Turniej indywidualny kobiet w Żołędowie:
Finał A: I. Livvy Horsley (13 pkt w części zasadniczej turnieju)
II. Sandra Tamborska (15)
III. Danielle Riley (13)
IV. Vicky Brown (14)
Finał B: V. Lauren Davies (10)
VI. Lauren Hookway (11)
VII. Laura Dale (11)
Finał C: VIII. Michelle Whitehead (10)
IX. Laura Watson (
X. Angelika Piechota (6)
1.6.6. Mecz juniorów w Żołędowie – 94:83
Arkadiusz Szymański 4 – w1w-3
Michał Sassek 14 – 33-44
Piotr Kupczyk 11+1 – 43’13-
Arkadiusz Zając 14+1 – 14342’
Kamil Naskręt 11+3 – 22’3’2’2
Patryk Piechota 18 – 43434
Piotr Kasperczak 15+1 – 43413’
Grzegorz Domagała 7+1 – 23’11
Josh Colby 7 – 232--
Arron Morgan 14 – 44141
Dan Chambers 14+2 – 2’422’4
Scott Millward 12 – 31233
Mark Carmichael 16 – 34432
Ben Higham 8 – 12221
Jack Harold 9+1 – 2’1114
Joe Kemp 3+1 – w-2’1
1.6.7. Mecz seniorów w Żołędowie – 82:93
Remigiusz Burchardt 11+2 – 2’42’21
Radosław Sieradzki 8 – 31-4w
Przemysław Binkowski 16 – 44314
Marcin Paradziński 11 – 11144
Paweł Kozłowski 4+1 – 1w2’1-
Marcin Kołata 12 – 33123
Sebastian Morawiak 9 – 2331
Szymon Kowalczyk 11 – 2333
Adam Peck 12+1 – 1333’2
Mark Boaler 14+1 – 442’4-
Steve Harris 10+2 – 2’4112’
Paul Heard 14 – 32234
Jono Birks 14+1 – 4442’w
Lee Aris 12 – 21243
Chris Jewkes 7 – 142w
Chris Timms 10+1 – 3’43
1.6.8. Mecz juniorów w Toruniu – 88:92
Dawid Zachmyc 4+1 – 12’--1
Michał Sassek 13+3 – 32’2’33’
Piotr Kupczyk 7 – 1213-
Arkadiusz Zając 12 – 24213
Kamil Naskręt 15 – 23334
Patryk Piechota 15+1 – 42’414
Piotr Kasperczak 14+2 – 332’2’4
Rafał Ignacak 8+1 – 312’2
Ben Higham 5 – 211-1
Mark Carmichael 16 – 44323
Jack Harold 9 – 41112
Arron Morgan 16+1 – 3’4342
Dan Chambers 7+2 – 113’2’-
Scott Millward 19 – 34444
Ben Mould 15+1 – 442’41
Joe Kemp 5 – 1-31
1.6.9. Mecz seniorów w Toruniu – 91:82
Przemysław Binkowski 19 – 44344
Patryk Kriger 5+1 – 3’w-2-
Rafał Duliński 19 – 44434
Michał Nowak 11 – 12242
Marcin Kołata 12 – 31323
Szymon Kowalczyk 5 – 1-13-
Paweł Cegielski 11+1 – 142’22
Marcin Paradziński 9+1 – 2w42’1
Lee Aris 15+1 – 22’344
Chris Jawkes 5 – -41w-
Steve Harris 11 – 33113
Paul Heard 10+2 – 2’2’33w
Mark Boaler 11+1 – 24w32’
Andy Angell 10 – 4231-
Chris Timms 12 – 1344w
Ben Mould 8+2 – 3’2’w3
1.7. MPPKMk (Świętochłowice):
1.7.1. Świętochłowice – 48 pkt (Dawid Bas 28+1, Mateusz Pacek 20+3, Kacper Włodarz ns)
1.7.2. Leszno – 46+4 pkt (Michał Sassek 25 + 4 bon. + 4 b.dod., Krystian Ławniczak 16, Radosław Kochanek 5)
1.7.3. Ostrów – 46+3pkt (Bartosz Kowalski 26 + 1 bon. + 3 b.dod., Konrad Pietrzak 20+4, Patryk Kaźmierczak ns)
1.7.4. Kalety – 36 pkt (Krzysztof Podzimski 6, Mateusz Pęcherz 22+2, Bartłomiej Jeziorski
1.7.5. Mikołów – 24 pkt (Kamil Niemiec 15, Mateusz Syrek 6, Adrian Rzepka 3)
1.8. IMPMk (Kalety):
1.8.1. Bartosz Kowalski – 18 pkt
1.8.2. Dawid Bas – 16+4
1.8.3. Mateusz Pęcherz – 16+3
1.8.4. Michał Sassek – 15
1.8.5. Krystian Ławniczak – 15
1.8.6. Mateusz Pacek – 15
1.8.7. Damian Notoński – 14
1.8.8. Łukasz Szpajda – 14
1.8.9. Radosław Kochanek – 13
1.8.10. Krzysztof Podzimski – 13
1.8.11. Konrad Pietrzak – 10
1.8.12. Bartłomiej Jeziorski – 9
1.8.13. Patryk Kaźmierczak – 9
1.8.14. Kamil Niemiec – 8
1.8.15. Krzysztof Urban – 8
1.8.16. Kacper Włodarz – 5
1.8.17. (rez.) Mateusz Syrek – 2
1.8.18. (rez.) Patryk Bielaczek – 1
1.9. Półfinały IMP:
1.9.1. Kalety:
1.9.1.1. Awans do finału uzyskali: Maciej Ganczarek, Maciej Jagiełło, Przemysław Binkowski, Marcin Paradziński, Łukasz Nowacki, Konrad Piętak, Damian Woźny, Paweł Cegielski.
1.9.1.2. Pozycję rezerwowego wywalczył Marek Pronobis.
1.9.1.3. Odpadli z dalszej rywalizacji: Bartosz Giemza, Kamil Bielaczek, Marcin Skowronek, Łukasz Kokott, Piotr Pluczyński, Arkadiusz Zając, Mateusz Włosiński.
1.9.2. Zielona Góra:
1.9.2.1. Awans do finału uzyskali: Marcin Szymański, Rafał Duliński, Grzegorz Głuchowski, Remigiusz Burchardt, Tomasz Włodarczyk, Sebastian Morawiak, Krzysztof Piskorski, Robert Bandosz.
1.9.2.2. Pozycję rezerwowego wywalczył Michał Nowak.
1.9.2.3. Odpadli z dalszej rywalizacji: Marcin Pawłowski, Marcin Kołata, Kacper Sworowski, Łukasz Marchlewski, Jakub Jakubiak, Rafał Ignacak, Mateusz Antkowiak.
1.10. DPPJ (Żołędowo):
1.10.1. Leszno – 43 pkt (Mateusz Ślęzak 14, Arkadiusz Zając 12, Michał Sassek 7, Kamil Naskręt 10, Dawid Tyliński ns)
1.10.2. Żołędowo – 40 pkt (Jakub Krzywosądzki 8, Wiktor Kadow 1, Patryk Piechota 13, Jakub Rychel 5, Grzegorz Domagała 13)
1.10.3. Ostrów – 39 pkt (Piotr Kasperczak 13, Bartosz Grabowski 10, Marcin Krajewski 1, Piotr Wawrzyniak 9, Piotr Kupczyk 6)
1.10.4. Toruń – 36 pkt (Rafał Ignacak 9, Karol Krajewski 6, Łukasz Marchlewski 11, Mikołaj Lis 8, Kacper Małkowski 2)
1.11. IMPMc (Świętochłowice):
1.11.1. Mateusz Ludwiczak – 18 pkt
1.11.2. Bartosz Giemza – 17+4
1.11.3. Marcin Kołata – 17+3
1.11.4. Patryk Kriger – 16
1.11.5. Bartosz Grabowski – 15
1.11.6. Kamil Bielaczek – 15
1.11.7. Piotr Kasperczak – 14
1.11.8. Jakub Jakubiak – 13
1.11.9. Robert Bandosz – 13
1.11.10. Dawid Bas – 12
1.11.11. Szymon Kowalczyk – 11
1.11.12. Marcin Jakubiak – 9
1.11.13. Michał Niemczyk – 8
1.11.14. Mateusz Włosiński – 7
1.11.15. Mateusz Ślęzak – 6
1.11.16. Dawid Żołądź – 4
Ponieważ do zawodów zgłosiło się 32 zawodników, wcześniej odbyły się półfinały, w których odpadli: Piotr Pluczyński, Dawid Zając, Rafał Baumgarten, Piotr Kuder, Krystian Ławniczak, Jakub Karwacki, Mateusz Pacek, Dominik Rzepka (z półfinału A), Szymon Wąsiński, Dawid Tyliński, Patryk Bas, Piotr Wawrzyniak, Kamil Antoniewicz, Artur Pisarek, Paweł Rajczyk, Damian Notoński (z półfinału B).
1.12. IMPKobiet (Świętochłowice):
1.12.1. Żaneta Siemianowska
1.12.2. Sandra Bielaczek
1.12.3. Ewelina Gala
1.12.4. Sandra Tamborska
1.12.5. Monika Garbacz
1.12.6. Anna Kornalska
1.12.7. Izabela Zimna
1.12.8. Nicola Ficek
1.13. IMPJ (Leszno):
1.13.1. Piotr Kasperczak – 18+4 pkt
1.13.2. Bartosz Grabowski – 18+3
1.13.3. Mateusz Ślęzak – 18+2
1.13.4. Patryk Piechota – 18+w
1.13.5. Rafał Ignacak – 15
1.13.6. Sebastian Paruzel – 15
1.13.7. Kacper Sworowski – 12
1.13.8. Dawid Zachmyc – 12
1.13.9. Arkadiusz Szymański – 11
1.13.10. Piotr Kupczyk – 10
1.13.11. Marcin Jakubiak – 10
1.13.12. Grzegorz Domagała – 8
1.13.13. Jakub Karwacki – 7
1.13.14. Paweł Rajczyk – 6
1.13.15. Dawid Zając – 6
1.13.16. (rez. toru – nk) Dawid Tyliński – 10
1.13.17. (rez. toru – nk) Krystian Ławniczak – 2
1.14. IMP (Toruń):
1.14.1. Maciej Ganczarek – 18 pkt
1.14.2. Łukasz Nowacki – 17
1.14.3. Marcin Szymański – 16+4
1.14.4. Tomasz Włodarczyk – 16+3
1.14.5. Remigiusz Burchardt – 15
1.14.6. Marcin Paradziński – 14
1.14.7. Grzegorz Głuchowski – 13
1.14.8. Przemysław Binkowski – 13
1.14.9. Damian Woźny – 13
1.14.10. Rafał Duliński – 13
1.14.11. Marek Pronobis – 12
1.14.12. Michał Nowak – 10
1.14.13. Paweł Cegielski – 10
1.14.14. Sebastian Morawiak – 7
1.14.15. Krzysztof Piskorski – 6
1.14.16. Robert Bandosz – 5
1.15. DMPK (Toruń):
1.15.1. Toruń – 54 pkt (Łukasz Marchlewski 15, Mikołaj Lis 12, Kacper Małkowski 12, Karol Krajewski 15, Damian Kosiński ns)
1.15.2. Leszno – 47 pkt (Michał Sassek 15, Radosław Kochanek 8, Kamil Antoniewicz 5, Krystian Ławniczak 4, Arkadiusz Zając 15)
1.15.3. Ostrów – 45 pkt (Bartosz Grabowski 16, Marcin Krajewski 12, Marcin Lis 7, Piotr Kupczyk 8, Konrad Pietrzak 3)
1.15.4. Bydgoszcz – 29 pkt (Michał Murański 11, Piotr Grzesiuk 5, Łukasz Szpajda 8, Piotr Łuniewski 3, Szymon Tomczak 2)
1.15.5. Żołędowo – 22 pkt (Wiktor Kadow 4, Dawid Wieliński 4, Maciej Kazimierczak 5, Adam Dolatowski 3, Jakub Rychel 6)
2. DMP 2011 weszły w decydującą fazę. W finale zmierzą się drużyny z Leszna i Torunia, a w meczu o trzecią lokatę drużyny z Gniezna i Kalet; mecze odbędą się 9 (w Toruniu [godz. 15:00] i Gnieźnie [godz. 11:00]) i 16 (w Lesznie i Kaletach) października 2011.
Podaje się ostateczną klasyfikację DMP 2011 na miejscach 5 – 11:
V Żołędowo,
VI Ostrów,
VII Częstochowa,
VIII Świętochłowice,
IX Zielona Góra,
X Mikołów,
XI Tarnów.
3. Poza decydującymi pojedynkami o DMP w tym sezonie odbędą się jeszcze:
3.1. 8.10.2011 o godz. 16:00 w Gnieźnie – finał DMPJ, do którego awans uzyskały juniorskie drużyny: Częstochowy, Gniezna, Leszna, Mikołowa, Ostrowa i Torunia;
3.2. 15.10.2011 w Żołędowie – DMPMc (finał + ewentualne eliminacje); zgłoszeń należy dokonać bezpośrednio do organizatora w terminie do 10.10.2011 do godz. 23:59;
3.3. 22.10.2011 w Bydgoszczy – DPP (finał + ewentualne eliminacje); zgłaszać należy się do BA w terminie 17.10.2011 do godz. 23:59;
3.4. Jeśli znajdzie się wystarczająca liczba chętnych, to w dzień DPP na torze w Bydgoszczy rozegraną zostaną IMPW (zawodnicy urodzeni w roku 1971 i starsi); miejsce i termin zgłoszeń jak w przypadku DPP.
4. Podczas MPPK w Gnieźnie doszło do niesportowych incydentów, które poniosły za sobą następujące konsekwencje:
4.1. Zawodnik Szawera Maciej Ganczarek otrzymał czerwoną kartkę połączoną z wnioskiem sędziego zawodów o nałożenie wyższej kary. W związku z tym:
4.1.1. kara finansowa wynosi 200 zł (aneks 2011 – 10.6.3.);
4.1.2. regulaminowy zakaz startu w jednym meczu ligowym – kara odbyta w meczu I rundy Play – Off w Częstochowie;
4.1.3. kara półrocznego wykluczenia z rozgrywek z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres jednego roku (od 17.08.2011).
4.2. Działacz Szawera Marian Michalak otrzymał czerwoną kartkę połączoną z wnioskiem sędziego zawodów o nałożenie wyższej kary. W związku z tym:
4.2.1. kara finansowa wynosi 250 zł (aneks 2011 – 10.6.4.);
4.2.2. skierowano sprawę do Federacyjnego Trybunału Konstytucyjnego, który odstąpił od wymierzenia innej kary, stwierdzając, iż kara finansowa związana z kartką jest wystarczająca.
4.3. Drużyna Szawera nie przystąpiła do części zawodów (wyjazd z obiektu przed rozpoczęciem ostatniej kolejki wyścigów), co wiąże się z nałożeniem kary finansowej w wysokości 250 zł (aneks 2011 – 10.6.15.).
5. W komunikacie BA nr 09/11 został ogłoszony konkurs na trenera kadry seniorów. Niniejszym potwierdza się informację rozesłaną przez Prezesa, iż w dniu 31.07.2011 na to stanowisko została powołana moja skromna osoba.
6. Z dniem 3.08.2011 Centralne Kolegium Sędziów nałożyło na kol. Andrzeja Latuska karę rocznego zakazu sędziowania zawodów, w których biorą udział zawodnicy / pary / drużyny klubów z Ostrowa lub / i Leszna.
7. PFKS otrzymała dofinansowanie na przygotowanie reprezentacji U-23 do ME 2012. W związku z tym, podobnie jak dwa lata temu planowany jest obóz w miejscowości Suche k/Zakopanego. Ważne informacje z nim związane:
7.1. termin: 14 – 20 grudnia 2011;
7.2. wkład własny zawodnika (lub jego klubu) – 250 zł + dojazd do ww. miejscowości; otrzymaliśmy niższą, niż poprzednio dotację, co wiąże się z koniecznością zwiększenia wkładu własnego;
7.3. ponieważ określone jest, iż w obozie ma brać udział 16 zawodników postanowiono podzielić miejsca wg klucza: po 3 Mk i K, po 4 J i Mc oraz 2 dziewczyny (również w wieku do 23 lat); imienne listy zostaną przygotowane przez trenerów i podane do wiadomości klubom wytypowanych zawodników.
8. W trakcie wizyty Brytyjczyków w naszym kraju w sierpniu odbyło się spotkanie ICSF z udziałem strony brytyjskiej, australijskiej (za pomocą komunikatora internetowego), polskiej oraz Sekretarza ICSF Dave’a Murphy’ego; podobne (tym razem wyłącznie przy pomocy łączy internetowych) w tym samym składzie odbyło się 1.10.2011. Kilka kwestii zostało ustalonych, jak również pozostały nierozstrzygnięte sprawy.
8.1. Niestety nie udało się nam „złamać systemu” przyznawania Mistrzostw Świata (z naprzemiennego organizowania MŚ na półkulach północnej i południowej na „trójsystem” – Australia / Wielka Brytania / Polska), co wiąże się z faktem, iż MŚ w Polsce będą miały miejsce dopiero w roku 2019 (2013 i 2017 – Antypody, 2015 – Wielka Brytania).
8.2. Mick Harley (AUS) złożył sprawozdanie na temat rozwoju speedrowera w Nowej Zelandii. Sprawa jest tam, wg niego, bardzo rozwojowa. Już istniejąca federacja NZ została przyjęta w szeregi ICSF, co oznacza, że jej reprezentanci będą mogli wziąć udział w najbliższych MŚ w Australii. Istnieje szansa, by (po spełnieniu określonych warunków organizacyjnych) MŚ 2017, przypadające na półkulę południową, odbyły się właśnie tam.
8.3. Ze strony Dave’a Murphy’ego padła propozycja, by MŚ na Antypodach nie odbywały się w lutym, tylko w listopadzie. Jest szansa na przyjęcie tej propozycji.
8.4. Na spotkaniu przy okazji ME 2010 (w Lesznie) strona brytyjska zadeklarowała promocję speedrowera przy okazji XXX Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. W trakcie sierpniowego spotkania wspólnie doszliśmy do wniosku, iż dwumecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Wielkiej Brytanii będzie najlepszą formą tejże promocji. W związku z tym wstępnie (mogą być drobne przesunięcia) zaplanowano ME w Wielkiej Brytanii w terminie igrzysk – 3-5 sierpnia 2012 i „przy okazji” zorganizować wyjazd na takie zawody na jeden z torów znajdujących się w Londynie (organizacja całych ME w Londynie ze względów logistycznych, a przede wszystkim ekonomicznych jest niemożliwa).
8.5. Dave Murphy, w tzw. międzyczasie, przysłał „dokument określający organizację imprez ICSF”. Ponieważ na rok 2012 przypada Polsce organizacja MEDK podaje się najistotniejsze jego punkty:
8.5.1. wymagania dotyczące toru:
8.5.1.1. kwestie długości, szerokości i nawierzchni toru, siatki wokół pasa bezpieczeństwa, maszyny startowej nie są ostrzejsze niż określone w RSS, więc u nas nie ma z tym problemu;
8.5.1.2. tor musi być wyposażony w zadaszone boksy;
8.5.1.3. obiekt powinien mieć dostęp do energii elektrycznej;
8.5.1.4. „oczekuje się, że obiekt będzie wyposażony w punkt cateringowy, który zapewni przekąski i napoje”;
8.5.1.5. w pobliżu toru muszą być zapewnione przynajmniej dwie toalety;
8.5.1.6. należy zapewnić szatnie i w miarę możliwości prysznice (osobno męskie i damskie – w przypadku ME, MŚ; w MEDK startują ekipy wyłącznie męskie);
8.5.2. wymagania organizacyjne:
8.5.2.1. wskazać miejsca noclegowe po przystępnych cenach w liczbie zgodnej ze zgłoszeniami (te muszą napłynąć na 60 dni przed imprezą);
8.5.2.2. w przypadku organizacji imprez w kilku miejscowościach nie można przekroczyć odległości 100 km między nimi – w przeciwnym wypadku należy zapewnić transport lub pokryć jego koszty;
8.5.2.3. po każdym zakończonym dniu zawodów należy zapewnić zawodnikom i oficjalnym przedstawicielom z zagranicy bezpłatne napoje i przekąski (ten punkt jeszcze będzie dyskutowany);
8.5.3. wymogi co do nagród:
8.5.3.1. dla wszystkich zawodników, którzy przystąpili do zawodów – pamiątkowy medal, proporzec lub puchar;
8.5.3.2. każda drużyna za 1, 2 i 3 miejsce – puchar (nie niższy niż 25 cm) + medale dla wszystkich członków ekipy i ich menadżera / kierownika;
8.5.3.3. w zawodach indywidualnych – za 1, 2 i 3 miejsce puchary jw. lub medale;
8.5.3.4. medal lub puchar dla sędziego;
8.5.4. inne wymagania i wytyczne:
8.5.4.1. oficjalny program (dotychczas u nas nie było z tym problemu) z terminarzem, tabelkami wyników, listą krajów, zawodników i klubów (MEDK) oraz danymi sędziów i oficjalnych przedstawicieli;
8.5.4.2. uroczyste prezentacje przed finałami: hymny uczestników i organizatora; można dodać przedstawienie honorowych gości lub / i sponsorów;
8.5.4.3. spiker dwujęzyczny (język angielski i język organizatora).
8.6. Z racji tego, że dotychczas ICSF nie posiada oficjalnego LOGO, Sekretarz PFKS zaproponował (i propozycję przyjęto), by rozpisać konkurs na stworzenie takowego. Każdy z krajów członkowskich (Australia, Wielka Brytania, USA, Nowa Zelandia i Polska) ogłosi, by wszyscy związani z naszym sportem mógł przesłać własną propozycję. Następnie wszystkie (bez rozstrzygnięć we własnym kraju) projekty zostaną poddane pod międzynarodowe głosowanie.
9. W związku z powyższym punktem ogłasza się, co następuje:
9.1. Kluby chętne do organizacji Mistrzostw Europy Drużyn Klubowych w roku 2012 (dokładnego terminu nie ustalono – na pewno będą to „okolice majowego święta”; impreza trzydniowa) proszone są o składanie pisemnych ofert organizacyjnych, uwzględniających wymagania zawarte w pkt 8.5. niniejszego komunikatu, do BA, w terminie do 28.10.2011 do godz. 23:59. Termin ten jest taki, gdyż należy oferty przedyskutować, przegłosować i w trakcie kolejnego „telekomunikacyjnego” zebrania ICSF, zaplanowanego na 12.11.2011, podać gospodarza (podobnie strona brytyjska również poda gospodarza sierpniowych ME).
9.2. Ogłasza się „polską część” konkursu na logo ICSF. Projekty należy przesyłać drogą elektroniczną do BA, w terminie „do Pasterki” (24.12.2011, godz. 23:59) – BA po ew. dopracowaniu prześle do ICSF. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi około połowy stycznia 2012.
10. Wprawdzie do końca sezonu jeszcze kilka imprez pozostało, ale już należy zacząć planować kolejny. Ponieważ w styczniu 2012 odbędą się wybory do nowych Władz PFKS, do tego czasu planowane jest opracowanie kalendarza i aneksu na rok 2012, tak by nie obciążać tym „świeżego” Zarządu czy Biura (nam te kwestie również zawczasu podano). W związku z tym prosi się:
10.1. kluby – o zgłaszanie chęci organizacji imprez krajowych (w terminie do 13.11.2011 do godz. 23:59):
10.1.1. finału i dwóch półfinałów IMP;
10.1.2. jednodniowych rozgrywek o IMP pozostałych kategorii: Mc, J, K, Mk, W i kobiet (weterani i kobiety – „przy okazji” innej imprezy);
10.1.3. jednodniowych imprez o MPPK, MPPKMc, MPPKJ, MPPKK, MPPKMk;
10.1.4. jednodniowych imprez o DMPMc, DMPJ, DMPK;
10.1.5. jednodniowych imprez o DPP i DPPJ;
10.2. koordynatorów – o rozpoznanie potrzeb organizacji konkretnych rozgrywek w swoim okręgu (przypomina się, iż DMO są obowiązkowe, jak również IMO – będące eliminacją do IMP) i przygotowania sobie wstępnego kalendarza; terminarz ogólnopolski zostanie im udostępniony około 20.11, tak, by jeszcze w listopadzie ogłosić pełny terminarz zawodów.
11. W czasie od ostatniego komunikatu napłynęło wiele zgłoszeń zawodników do klubów (najmłodsi, zagraniczni, wypożyczenia, itd..). Część z nich już była ogłaszana. Aby jednak, podczas rozstrzygających pojedynków, nie było niedomówień – po naniesieniu wszelkich poprawek i uzupełnień, przedstawia się aktualne listy zawodników zatwierdzonych do poszczególnych drużyn. Spis stanowi załącznik do niniejszego komunikatu.
12. Aktualna lista zawodników, którzy uzyskali zgodę PFKS na starty w ligach brytyjskich:
Łukasz Piszczek (Kalety) – w barwach Sheffield Stars i Norwich Stars,
Robert Bandosz (Kalety) – Edinburgh Falcons i Sheffield Stars,
Mateusz Szymczak (Leszno) – Horspath Hammers,
Grzegorz Głuchowski (Gniezno) – Poole CSC,
Paweł Kozłowski (Gniezno) – Sheffield Stars,
Dominik Rycharski (Częstochowa) – CSC Birmingham,
Łukasz Nowacki (Bydgoszcz / Toruń) – Leicester,
Marcin Paradziński (Toruń) – Poole CSC,
Paweł Cegielski (Toruń) – Poole CSC,
Rafał Duliński (Toruń) – Poole CSC,
Kamil Greszla (Rybnik / Mikołów) – Edinburgh Falcons,
Radosław Handke (Zielona Góra) – Sheffield Stars,
Artur Poprawski (Rawicz / Zielona Góra) – Poole CSC.
Maciej Laskowski
Sekretarz BA
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|